Mandat nie wystarczył. Policjanci nie widzieli jeszcze czegoś takiego

Mandat nie wystarczył. Policjanci nie widzieli jeszcze czegoś takiego

"Siri, wygeneruj Polskę"
"Siri, wygeneruj Polskę"
Źródło zdjęć: © fot. materiały policji w Mławie
Mateusz Lubczański
17.01.2022 10:31, aktualizacja: 14.03.2023 13:40

Jeśli jesteś kierowcą autobusu, który przewozi dzieci, twoja odpowiedzialność jest naprawdę olbrzymia. Niestety, 61-letni mieszkaniec Mławy uznał, że jazda pojazdem z kartonem zamiast tylnej szyby jest ok. Nie jest, co potwierdzili policjanci.

Policjanci przyznają, że nie spotkali się jeszcze z taką usterką w autobusie przewożącym dzieci. W miejscowości Wiśniewo zatrzymali oni do kontroli pojazd, który nie miał tylnej szyby. Zamiast tego zamontowano tekturową zaślepkę trzymającą się na listewce. Żeby jakiemuś dziecku nie przyszło do głowy eksperymentowanie przy tej konstrukcji, tylne rzędy zabezpieczono taśmą.

Nie, w ogóle nie widać, że coś było robione
Nie, w ogóle nie widać, że coś było robione© mat. prasowe policji w Mławie

61-letni kierowca, mieszkaniec Mławy, został ukarany mandatem. Odebrano też dowód rejestracyjny, a sprawa została skierowana do Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Radomiu. Przewoźnik, do którego należy autobus, jest z Przasnysza.

Od 17 stycznia 2022 roku trwają ferie zimowe. Policja już zapowiedziała kontrole drogowe, podczas których szczególnym zainteresowaniem mundurowych będą cieszyć się autokary oraz busy transportujące najmłodszych. Można się również spodziewać kontroli prędkości. Co ważne, o skontrolowanie autobusu można poprosić policjantów. Warto jednak pamiętać o kilkudniowym wyprzedzeniu. Na stronie https://bezpiecznyautobus.gov.pl można sprawdzić podstawowe informacje dot. pojazdu.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)