Zakaz sprzedaży alkoholu na stacjach paliw. Trwają prace w resorcie

Stacja paliw
Stacja paliw
Źródło zdjęć: © Autokult
Marcin Łobodziński

24.04.2024 08:29, aktual.: 24.04.2024 09:29

Minister Zdrowia Izabela Leszczyna proponuje, by zakazać sprzedaży alkoholu na stacjach paliw. Zdradziła też, że trwają już prace nad takim zakazem.

Podczas rozmowy w Radiu Zet Minister Zdrowia Izabela Leszczyna zdradziła, że prowadzone są już prace w resorcie nad zakazem sprzedaży alkoholu na stacjach paliw. Jak podkreśliła, skutki leczenia uzależnień obciążają wszystkich.

Podobnego zdania jest Krzysztof Brzózka, były dyrektor Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. W rozmowie z TVN24 stwierdził, że w Polsce stacje paliw to "meliny", a także wysunął hipotezę, że sprzedaż alkoholu w tych punktach przyczynia się do zwiększenia liczby pijanych kierowców.

Do pomysłu odniósł się m.in. ekonomista Marek Zuber. W TVN24 powiedział, że to ingerencja w wolny rynek i cios dla właścicieli stacji, dla których sprzedaż alkoholu i innych produktów spożywczych jest jedną z kluczowych gałęzi działalności. Jego zdaniem, jeśli miałby pojawić się taki zakaz, to ogólny, a nie tylko na stacjach paliw.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)