Z samochodu wyrzuciła niedopałek na ulicę. Takiej reakcji się nie spodziewała

Z samochodu wyrzuciła niedopałek na ulicę. Takiej reakcji się nie spodziewała22.09.2021 07:40
Mężczyzna widząc, że kobieta w samochodzie przed nim wyrzuciła niedopałek na ulicę, postanowił zareagować
Mężczyzna widząc, że kobieta w samochodzie przed nim wyrzuciła niedopałek na ulicę, postanowił zareagować
Źródło zdjęć: © fot. facebook.com/bartek.gutek

Wyrzucanie niedopałków na ulicę jest dla wielu, niestety, czymś normalnym. Pan Bartłomiej postanowił jednak zareagować na wspomniane zachowanie kierującej toyotą, a całą sytuację nagrał jego wideorejestrator. Film stał się hitem sieci.

Wideorejestratory już niejednokrotnie stały się źródłem ciekawych i nierzadko kontrowersyjnych nagrań. Tym razem kamera w samochodzie pana Bartłomieja nagrała moment, w którym ze stojącej przed nim na światłach toyoty na ulicę wypada niedopałek papierosa.

Mężczyzna postanowił zareagować, dlatego wysiadł z samochodu, podniósł "zgubę" i wrzucił ją z powrotem do auta kobiety, która chwilę wcześniej ów niedopałek wyrzuciła. Jak zdradził w rozmowie z TVN24: "Chciałem być uczynny, więc wysiadłem z samochodu, podniosłem zgubę i wrzuciłem ją z powrotem przez okno, mówiąc: zdaje się, że coś pani wypadło". Film z całej sytuacji możecie obejrzeć poniżej:

Jak wynika z dalszej relacji, kobieta była bardzo zdziwiona, ale nie skomentowała w żaden sposób "zwrotu". Chwilę później miała zatrzymać się na pobliskim parkingu i wyrzucić niedopałek do kosza na śmieci. Nagranie bardzo szybko rozeszło się po sieci po tym, jak mężczyzna wstawił je na swój profil facebookowy z podpisem "Warto być uczynnym.... Pani wypadł niedopałek papierosa przez okno, pomogłem".

Z jego relacji dla TVN24 wynika, że był wielokrotnie świadkiem podobnych sytuacji, jednak tym razem przelała się czara goryczy. Niestety obserwując zachowanie polskich kierowców, można dojść do wniosku, że podobne zachowania zdarzają się bardzo często, a wyrzucający nic sobie z tego nie robią.

A przecież niedopałek to też śmieć, który zanieczyszcza i szpeci okolicę. W końcu nie rozpływa się w powietrzu w kilka sekund, a paląc w domu nie wyrzucilibyśmy go sobie pod nogi. Inną kwestią jest, że zgodnie z art. 145 Kodeksu wykroczeń, za takie zachowanie może grozić mandat nawet do 500 zł. Mam nadzieję, że nagranie da do myślenia osobom, które podobnie jak kierująca toyotą, wyrzucają beztrosko niedopałki za okno.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (30)