Wystawiał fałszywe mandaty w Kalifornii, by zarobić prawdziwe pieniądze

Wystawiał fałszywe mandaty w Kalifornii, by zarobić prawdziwe pieniądze

Fałszywy mandat
Fałszywy mandat
Źródło zdjęć: © Facebook | Santa Cruz Police
Aleksander Ruciński
29.12.2022 10:13

Przedsiębiorczy nastolatek z Santa Cruz w Kalifornii postanowił szybko dorobić się cudzym kosztem. Próbował naciągać parkujących plażowiczów na fałszywe mandaty. Policja szybko jednak udaremniła jego plan.

Ma dopiero 19 lat i wiele wskazuje, że część swojej młodości spędzi za kratkami. Historią nastoletniego wyłudzacza podzieliła się niedawno policja z Santa Cruz. Funkcjonariusze opisali szczegóły sprawy na facebooku, by przestrzec przed oszustami. Ich sposób działania zazwyczaj jest bowiem podobny.

W tym przypadku młody mężczyzna obrał za cel kierowców parkujących przy plaży. Zostawiał za wycieraczkami aut fałszywe mandaty tym, którzy rzekomo niewłaściwie zaparkowali.

Na blankietach widniał kod QR, którego zeskanowanie pozwalało uiścić należność za pośrednictwem internetowego systemu. Problem w tym, że pieniądze miały trafiać na konto nastolatka.

Fałszywe mandaty szybko jednak wzbudziły podejrzenia kierowców, dzięki czemu 19-latka zatrzymano jeszcze tego samego dnia. Przyznał się do winy, choć zaznaczył, że nie udało mu się wyłudzić żadnej płatności. Jak informuje serwis ABC7 News, młodzieniec trafił do aresztu pod zarzutem nielegalnego korzystania z systemów informatycznych i usiłowania oszustwa.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)