Wyścigowe samochody turystyczne wracają na Nürburgring Nordschleife

Wyścigowe samochody turystyczne wracają na Nürburgring Nordschleife

Wyścigowe samochody turystyczne wracają na Nürburgring Nordschleife
Marcin Łobodziński
21.06.2014 18:33, aktualizacja: 08.10.2022 09:16

ADAC Nordrhein zarządzający wyścigami na torze Nürburgring Nordschleife podpisał 3-letni kontrakt z Eurosport Events na organizację wyścigów WTCC na Północnej Pętli.

Nürburgring Nordschleife ponownie ożyje na arenie międzynarodowej i wyścigowej rangi mistrzostw świata. Podczas treningu przygotowującego załogi do startu w 24-Rennen Nürburgring 2014 poinformowano o 3-letniej umowie na organizację wyścigów WTCC na legendarnej Północnej Pętli. Tym samym samochody turystyczne wracają na ten tor po 25 latach nieobecności. Ostatnie zawody ważniejszej rangi samochodów turystycznych organizowano tam w 1990 roku (DTM). Był to wyścig na pełnej pętli o długości ponad 25 km. Przyszłoroczna pętla ma mieć 23,378 km długości.

Wyścig na pełnym torze Nürburgring będzie miał nieco inny format. Nie będzie podzielony na dwa krótkie wyścigi, ale odbędzie się jeden o długości 120 km z pit stopem. Francois Ribeiro z Eurosport Events gwarantuje najwyższej klasy widowisko i trudno oczekiwać czegoś innego. Kierowcy WTCC są zadowoleni z pomysłu.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)