Wyścigowa Toyota Prius Hybrid Super GT300

Wyścigowa Toyota Prius Hybrid Super GT300
Marcin Łobodziński

22.01.2016 09:19, aktual.: 02.10.2022 08:47

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Rzadko zdarza się byśmy pisali o japońskiej serii wyścigowej dla samochodów sportowych i nie będziemy pisać o niej również dziś. Za to chcielibyśmy zaprezentować wam samochód zaprojektowany do tego cyklu, który jest przynajmniej interesujący. Ponadto przedstawiamy wam najnowszy produkt Gazoo Racing.

Japońska seria Super GT to wyścigi samochodów sportowych nieco przypominająca europejskie DTM. Startują w niej samochody znane jak Honda NSX czy Nissan GT-R, ale znacząco zmodyfikowane w stosunku do produkcyjnych odpowiedników – stąd skojarzenia z DTM. Z tego też powodu wygląd niektórych wyścigówek może budzić spore zainteresowanie, a nasze wzbudził Prius GT300.

2016 SUPER-GT apr TOYOTA PRIUS HYBRID

Nie tylko wygląd samochodu, ale sam wybór modelu jest przynajmniej zaskakujący. Auto przygotowała stajnia äpr Racing i do napędu wykorzystała oczywiście technikę hybrydową. Niestety nie znamy szczegółów technicznych, natomiast wiemy, że podstawowym źródłem napędu jest silnik V8 o pojemności 3,4 litra. Nadwozie ważącego 1100 auta zostało całkowicie zmienione na zdecydowanie szersze i dużo niższe, przy jednoczesnym zachowaniu wyglądu Priusa i charakterystycznych elementów jego stylistyki. Samochód w tylnej części stał się sedanem z tak nisko umieszczonym tylnym pasem, że światła kończą się na wysokości, na której zaczynają się w produkcyjnym modelu. W wyścigówce nie zabrakło ogromnego tylnego skrzydła oraz licznych wlotów powietrza i otworów wentylacyjnych. Priusa GT300 zaprezentowano podczas Tokyo Auto Salon.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)