Wyjątkowy gest policjantów. Szczotka zamiast mandatu?

Wyjątkowy gest policjantów. Szczotka zamiast mandatu?

Wyjątkowy gest policjantów. Szczotka zamiast mandatu?
Wyjątkowy gest policjantów. Szczotka zamiast mandatu?
Źródło zdjęć: © TikTok | carooola24
Łukasz Kuczera
21.12.2022 11:19

Do 3 tys. zł może wynieść mandat w razie poruszania się po drogach nieodśnieżonym samochodem. Mimo to, "zasypane" pojazdy nadal są częstym widokiem. Czasem policjanci wykazują się przy tym dobrym sercem, o czym świadczyć może jedno z nagrań opublikowanych na TikToku.

Do niedawna mandat za jazdę nieodśnieżonym samochodem wynosił 500 zł. Jednak po zmianie taryfikatora stawki poszły w górę i obecnie wyruszenie w trasę z "zasypanym" pojazdem może nas kosztować nawet 3000 zł. Ostatni atak zimy pokazał, że nawet tak wysokie kary nie przekonują kierowców do prawidłowego przygotowania swoich aut do jazdy. W efekcie w całym kraju posypały się mandaty m.in. za jazdę "na czołgistę".

Wyjątkowy gest policjantów. Szczotka zamiast mandatu?

Zdarzają się też sytuacje, w których policjanci zachowują dobre serce. W serwisie TikTok pojawiło się nagranie przedstawiające kierowcę, który dość niezgrabnie odśnieża swojego volkswagena. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że szczotkę w tym celu pożyczyli mu... mundurowi.

Mężczyzna po odśnieżeniu VW caddy podszedł do radiowozu, oddał policjantom miotełkę i następnie najprawdopodobniej odebrał swój dokument. Z opublikowanego nagrania nie wynika na 100 proc., że udało mu się uniknąć mandatu. Biorąc jednak pod uwagę, że obie strony zachowują się dość przyjaźnie, to jest na to spora nadzieja.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Część komentujących zwróciła uwagę na to, że kierowca dostawczego caddy nie odśnieżył idealnie swojego samochodu. Warstwa białego puchu pozostała m.in. na dachu pojazdu, jak i przedniej szybie. Gdyby policjanci byli drobiazgowi, to w takiej sytuacji mimo wszystko nadal mogliby wypisać mandat mężczyźnie.

Film udostępniony na TikToku może wywołać uśmiech na twarzy, ale w okresie zimowym, biorąc pod uwagę warunki panujące w Polsce, należy pamiętać o posiadaniu szczotki we wnętrzu samochodu. Wszystko po to, aby nie zostać zaskoczonym nagłymi opadami śniegu. Argument o braku zmiotki w bagażniku może okazać się niewystarczający w razie policyjnej kontroli.

Zwykła szczotka do odgarniania śniegu to wydatek ledwie kilkunastu złotych. Mamy zatem pewność, że mandat za śnieg na samochodzie będzie opiewać na znacznie wyższą kwotę.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)