Ryszard Szurkowski jest zmuszony sprzedać auto. Wybitny kolarz zbiera na rehabilitację

Ryszard Szurkowski jest zmuszony sprzedać auto. Wybitny kolarz zbiera na rehabilitację08.08.2019 11:46
Ryszard Szurkowski jest jednym z najwybitniejszych polskich kolarzy.
Ryszard Szurkowski jest jednym z najwybitniejszych polskich kolarzy.
Źródło zdjęć: © fot. ANDRZEJ STAWINSKI/REPORTER/East News

W 2018 roku Ryszard Szurkowski uległ poważnemu wypadkowi podczas wyścigu weteranów w niemieckiej Kolonii. Emerytowany sportowiec powoli powraca do zdrowia, lecz potrzebuje kosztownej rehabilitacji. Aby mieć na nią środki, sprzeadaje swojego Citroena DS3.

O planach sprzedaży poinformowała żona kolarza - Iwona Arkuszewska-Szurkowska, która opublikowała ogłoszenie z opisem samochodu na facebook’u. Cena wynosi równe 39 999 złotych i jest do negocjacji, choć w takim przypadku nie wypada zbytnio się targować. Co ciekawe, autem jeździł wcześniej Rafał Majka – przedstawiciel młodszego pokolenia kolarzy szosowych.

Samochód jest podobno w bardzo dobrym stanie technicznym, potwierdzonym przez ASO Citroena, gdzie był regularnie serwisowany. Wyróżnia się też ciekawymi naklejkami, które powinny przypaść do gustu szczególnie fanom kolarstwa.

Ryszard Szurkowski, który obecnie ma 73 lata, w swojej karierze zdobył dwa wicemistrzostwa olimpijskie, trzykrotne mistrzostwo świata i dwunastokrotne mistrzostwo Polski. Niestety mimo wybitnych osiągnięć, nie jest w stanie zapewnić sobie właściwego poziomu opieki, co zmusza go do pozbycia się części majątku oraz szukania wsparcia u innych.

Prowadzona jest też zbiórka na rehabilitację Ryszarda Szurkowskiego. Można go wspomóc wpłacając pieniądze na konto: 09 1240 1747 1111 0000 1845 5759 z dopiskiem "Ryszard Szurkowski - rehabilitacja".

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)