Wybił szybę i usnął w aucie. Wandal w rękach policji

Wybił szybę i usnął w aucie. Wandal w rękach policji

Wybił szybę i usnął w aucie. Wandal w rękach policji
Wybił szybę i usnął w aucie. Wandal w rękach policji
Źródło zdjęć: © Policja
Łukasz Kuczera
30.12.2022 17:57, aktualizacja: 30.12.2022 19:30

Policjanci w Boguszowie-Gorcach (woj. dolnośląskie) zatrzymali na gorącym uczynku wandala, który wybił szybę w zaparkowanym audi, po czym zasnął w środku auta. Jak się okazało, 35-latek był pijany. Swoim zachowaniem wyrządził straty w wysokości 6 tys. zł.

W czwartek (29 grudnia) w godzinach porannych policjanci otrzymali zgłoszenie, iż przy ul. Wałbrzyskiej w Boguszowie-Gorcach zaparkowane jest audi ze zniszczoną przednią i tylną szybą. Funkcjonariusze udali się pod wskazany adres i szybko rozpoznali podany samochód. Oprócz zbitej tylnej szyby, dostrzegli również mocno uszkodzoną szybę z przodu oraz silne zarysowania po bokach karoserii.

Wybił szybę i usnął w aucie. Wandal w rękach policji

Mundurowi nie musieli się zbyt długo rozglądać za podejrzanym, bo okazało się, że wewnątrz audi śpi mężczyzna. Jak się okazało, 35-latek wybił szyby w samochodzie, bo chciał się w nim wyspać i zyskać przy tym nieco temperatury.

Dalsze czynności policjantów pozwoliły ustalić, iż mężczyzna dzień wcześniej (środa) przyjechał do dziewczyny do Wałbrzycha, ale spotkanie zakończyło się kłótnią. 35-latek znajdował się pod wpływem alkoholu i opuścił mieszkanie partnerki. Udał się na przystanek alkoholowy, gdzie zasnął na ławeczce ze względu na upojenie alkoholowe.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

- Podczas nocnego patrolu zauważyli go wałbrzyscy policjanci, którzy przewieźli mężczyznę do miejsca, gdzie osoby bezdomne mogą spędzić noc. 35-latek nie zagrzał tam długo miejsca. Wdał się w kłótnię z przebywającymi tam mężczyznami i musiał opuścić to miejsce. Ponownie udał się na przystanek autobusowy jednak zamiast do domu pojechał do Boguszowa-Gorc - przekazała asp. szt. Agnieszka Głowacka-Kijek z KMP w Wałbrzychu.

Mężczyzna przekazał funkcjonariuszom, że był bardzo zmęczony i wyziębiony. Dlatego chciał się gdzieś przespać. 35-latek najpierw próbował wybić przednią szybę, a gdy to mu się nie udało, zaczął uderzać cegłówką w boczne szyby. Po wielu próbach udało mu się dopiero zbić tylną szybę i w ten sposób dostał się do środka audi.

Mężczyzna odpowie za swój czyn przed sądem. Za akt wandalizmu grozi mu nawet 5 lat więzienia.

Audi zniszczone przez wandala
Audi zniszczone przez wandala© Policja
Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)