WTP oferuje wirtualny kalkulator. Ile płacisz za dojazd do pracy?

WTP oferuje wirtualny kalkulator. Ile płacisz za dojazd do pracy?

Przewoźnik udostępnił kalkulator kosztów dla kierowców
Przewoźnik udostępnił kalkulator kosztów dla kierowców
Źródło zdjęć: © WTP
21.09.2022 14:37, aktualizacja: 13.03.2023 15:38

Warszawski Transport Publiczny zbudował i udostępnił witrynę, w której można wyliczyć koszty, jakie ponoszą dojeżdżający do pracy. Jak działa "Dojazdolator"?

Twórcy technologii opisują kalkulator jako "interaktywne narzędzie, które pomaga określić koszty dojazdów do pracy samochodem".

Alternatywa dla auta

Na specjalnie wygenerowanej witrynie, kierowcy mogą sprawdzić, czy podróże autem są bardziej opłacalne niż korzystanie z Warszawskiego Transportu Publicznego.

Stołeczny przewoźnik informuje, że wystarczy uzupełnić wymagane pola, czyli liczbę litrów benzyny spalaną na 100 km, liczbę kilometrów pokonywaną do i z pracy, a także ewentualne koszty parkowania oraz aktualną cenę paliwa.

"Dojazdolator" promuje transport publiczny
"Dojazdolator" promuje transport publiczny© WTP

WTP pokazuje działanie kalkulatora na następującym przykładzie: "auto spala 9 l paliwa na 100 km, w drodze do pracy i z powrotem przejeżdżamy 25 km, za parkowanie płacimy 30 zł dziennie, a aktualna cena paliwa to 6,3 zł".

Policz to sam

Po wprowadzeniu danych system błyskawicznie pokaże wynik. W omawianym przykładzie każdego dnia podróż autem kosztuje 44 zł dziennie, a jeśli pracujemy 20 dni w miesiącu, to łączna suma wyniesie 880 zł.

Koszt 30-dniowego biletu (z uprawnieniami warszawiaka) to 98 zł. WTP przypomina, że jego zakup pozwala na podróże wszystkimi środkami Warszawskiego Transportu Publicznego, ale też pociągami Kolei Mazowieckich i Warszawskiej Kolei Dojazdowej. Bilet daje też dostęp do stołecznych parkingów "Parkuj i Jedź".

Kalkulator jest dostępny tutaj: https://dojazdolator.wtp.waw.pl/

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)