Wpadali jeden po drugim. Policjanci mieli pełne ręce roboty

Wpadali jeden po drugim. Policjanci mieli pełne ręce roboty

Kontrola policji
Kontrola policji
Źródło zdjęć: © Policja
Aleksander Ruciński
09.01.2023 14:20, aktualizacja: 09.01.2023 16:56

Pierwszy weekend 2023 roku był wyjątkowo pracowity dla dolnośląskich policjantów. Funkcjonariusze interweniowali blisko 3000 razy, także na drodze. Niestety, statystyki nie napawają optymizmem.

Pierwszy weekend 2023 roku był długim weekendem. Wiele osób miało wolne od piątku, co przełożyło się na wzmożony ruch na drogach i częstsze interwencje policji. W ciągu trzech dni tylko na Dolnym Śląsku zatrzymano 86 nietrzeźwych kierowców, 270 sprawców przestępstw i 137 osób poszukiwanych.

W kwestii kierowców, szczególnie ta pierwsza liczba nie napawa optymizmem. Szczególnie, że w kilku przypadkach skończyło się na pościgach. Pijanym uciekinierom grozi teraz do pięciu lat więzienia. Wśród zatrzymanych nie zabrakło też osób z orzeczonym zakazem prowadzenia lub w ogóle nieposiadających uprawnień.

W długi weekend na terenie Dolnego Śląska doszło też do 13 wypadków drogowych. Na szczęście obyło się bez ofiar śmiertelnych. Funkcjonariusze apelują o zdrowy rozsądek, przestrzeganie przepisów i niewsiadanie za kierownicę po alkoholu. Bezpieczeństwo i statystyki zależą przede wszystkim od nas samych.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (32)