Koronawirus w Polsce. Przerwa w egzaminach na prawo jazdy. Wybrane WORD-y wstrzymują działalność z powodu koronawirusa

Przerwa w działalności WORD potrwa co najmniej do 26 marca.
Przerwa w działalności WORD potrwa co najmniej do 26 marca.
Źródło zdjęć: © fot. Krzysztof Kapica/Polska Press/East News
Aleksander Ruciński

12.03.2020 08:45, aktual.: 22.03.2023 12:20

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Rozprzestrzeniająca się epidemia koronawirusa zaczyna coraz mocniej wpływać na działalność polskich instytucji. Do zamkniętych szkół, uczelni, kin, teatrów i muzeów dołączają także placówki WORD.

Liczba zarażonych koronawirusem rośnie z każdym dniem, dlatego władze najmocniej dążą do ograniczenia działalności, która mogłaby przyczynić się do dalszego rozprzestrzeniania choroby.

Dotyczy to również Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego - na dzień 17 marca 2020 roku wszystkie oddziały WORD w Polsce zawiesiły działalność. Poza jednym wyjątkiem - jest nim WORD Białystok. Zapewne niebawem placówka dołączy do reszty.

Oznacza to, że kandydaci na przyszłych kierowców będą musieli poczekać na upragnione prawo jazdy. Jak długo? Wstępnie przerwa ma potrwać do 26 marca, ale jeśli sytuacja epidemiologiczna w Polsce się pogorszy, termin zostanie wydłużony.

"W trosce o zdrowie osób egzaminowanych oraz pracowników od dnia 12 marca do odwołania, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Bielsku-Białej wstrzymuje przeprowadzanie egzaminów państwowych w zakresie wszystkich kategorii prawa jazdy oraz wstrzymuje przeprowadzanie szkoleń." – możemy przeczytać w komunikacie opublikowanym przez bielski oddział WORD.

Kursanci, którzy w najbliższych dniach byli umówieni na egzaminy, nie mają powodów do obaw. Jak informują przedstawiciele WORD-ów, wniesione opłaty nie przepadną, a egzaminy zostaną przeniesione na najbliższy możliwy termin. Niestety, na chwilę obecną trudno stwierdzić jak długo to potrwa.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)