Własnymi rękami stworzył replikę bugatti. Łatwo pomylić ją z oryginałem

Własnymi rękami stworzył replikę bugatti. Łatwo pomylić ją z oryginałem19.10.2020 08:30
Jednostkowy egzemplarz doczekał się repliki.
Jednostkowy egzemplarz doczekał się repliki.
Źródło zdjęć: © mat. prasowe/facebook/Mechanic Jack

Nie stać cię na własne bugatti? Zrób je sam. Z takiego założenia wyszedł pewien mechanik, który w zaledwie kilka miesięcy stworzył imponującą replikę. Auto wizualnie praktycznie nie odbiega od oryginału.

Vision Gran Turismo Concept jest jednostkowym egzemplarzem zaprezentowanym przez Bugatti w 2015 roku. Każdy, kto chciałby zostać właścicielem tego cuda, musiałby przygotować całą górę pieniędzy, a następnie ubłagać amerykańskiego kolekcjonera Hezy'ego Shakeda. To właśnie on bowiem dostąpił zaszczytu posiadania konceptu Vision Gran Turismo.

Pewien azjatycki mechanik, przedstawiający się na facebooku jako Mechanic Jack, wybrał jednak łatwiejszą drogę, choć z pewnością bardziej czasochłonną - postanowił sam zbudować sobie bugatti. Korzystając z prostych narzędzi i własnego doświadczenia, w nieco ponad 4 miesiące stworzył imponującą replikę konceptu.

Konstrukcja oparta na przestrzennej ramie została pokryta starannie ukształtowanymi stalowymi panelami, więc można spodziewać się, że jest zauważalnie cięższa niż oryginał wykonany z włókna węglowego. Jack zadbał jednak o to, by jego dzieło w jak największym stopniu przypominało oryginał.

Zamontował silnik i skrzynię biegów tuż za fotelami kierowcy i pasażera. Nie znamy szczegółów technicznych, lecz sądząc po kształtach ramy bardzo prawdopodobne, że zamontowano tam jedno z uniwersalnych, amerykańskich V8 często stosowanych w replikach.

Dzieło zdolnego mechanika porusza się o własnych siłach i choć pewnie nie jest tak szybkie jak oryginał, do złudzenia przypomina prawdziwe bugatti, robiąc na ulicy nie mniejsze show niż oryginał.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)