Wjechał w pieszych na przejściu. Jeden odskoczył, drugi trafił do szpitala

Wjechał w pieszych na przejściu. Jeden odskoczył, drugi trafił do szpitala

Wjechał w pieszych na przejściu. Jeden odskoczył, drugi trafił do szpitala
Wjechał w pieszych na przejściu. Jeden odskoczył, drugi trafił do szpitala
Źródło zdjęć: © Policja
Łukasz Kuczera
23.12.2022 11:01, aktualizacja: 23.12.2022 14:46

Do groźnego zdarzenia doszło na przejściu dla pieszych na ul. Paderewskiego w Lubinie. Kierowca renault nie zatrzymał się przed pasami, choć znajdowały się na nich dwie osoby. Jeden mężczyzna zdążył odskoczyć, a drugi został potrącony i trafił do szpitala.

Opisywane zdarzenie miało miejsce w ostatnią środę (20 grudnia) w Lubinie na ul. Paderewskiego. Kierowca renault zaskoczył pieszych, którzy znajdowali się na przejściu. 74-latek jechał prawym pasem ruchu w kierunku ul. Ścinawskiej i omijał w ten sposób pojazd znajdujący się na sąsiednim pasie.

Wjechał w pieszych na przejściu. Jeden odskoczył, drugi trafił do szpitala

Podczas gdy kierowca na lewym pasie zatrzymał się, by ustąpić pierwszeństwa pieszym, 74-latek z renault wjechał na przejście bez zatrzymania. Jeden z mężczyzn zdążył odskoczyć i nic mu się nie stało, drugi natomiast został uderzony przez osobówkę i doznał niegroźnych obrażeń. Mimo to, konieczna była wizyta w szpitalu. Na szczęście po badaniach poszkodowany został zwolniony do domu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Na miejsce wezwano policję, która przebadała kierowcę renault alkomatem. Test wykazał, że starszy mężczyzna był trzeźwy. Kierowca w rozmowie z funkcjonariuszami tłumaczył, że zagapił się i nie zauważył pieszych na pasach.

Mundurowi postanowili zatrzymać prawo jazdy 74-latka. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Należy pamiętać, że piesi stanowią najbardziej zagrożoną wypadkami grupę wśród niechronionych uczestników ruchu drogowego. Pomimo podejmowanych działań, ciągle najwięcej wypadków ma miejsce na przejściach dla pieszych. Dlatego też policja radzi pieszym, aby zaopatrywali się w elementy odblaskowe. To niezwykle ważne zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym przy ograniczonej widoczności.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)