Wjechał pod pociąg. 53-latek może mówić o sporym szczęściu

Wjechał pod pociąg. 53‑latek może mówić o sporym szczęściu

Wjechał dostawczakiem pod pociąg. 53-latek może mówić o sporym szczęściu
Wjechał dostawczakiem pod pociąg. 53-latek może mówić o sporym szczęściu
Źródło zdjęć: © Policja
Łukasz Kuczera
17.12.2022 12:51, aktualizacja: 17.12.2022 16:34

Na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w miejscowości Pieczyska (woj. łódzkie) doszło do wypadku. Kierowca dostawczego renault nie ustąpił pierwszeństwa i zderzył się z pociągiem towarowym. Na szczęście osobom znajdującym się wewnątrz vana nic się nie stało.

Na miejsce wypadku skierowany został patrol drogówki z Wieruszowa. Jako że w Pieczyskach mamy do czynienia z niestrzeżonym przejazdem kolejowym, wskazanie winnego całego zajścia nie było trudne. Policjanci ustalili, że kierowca dostawczego renault mastera jechał w kierunku miejscowości Klatki.

Wjechał vanem pod pociąg. 53-latek może mówić o sporym szczęściu

53-latek z powiatu częstochowskiego nie zatrzymał się przed przejazdem kolejowym i doprowadził do zderzenia z pociągiem towarowym PKP Cargo relacji Wieluń-Kwidzyn. Na szczęście wcześniej kierowca zwolnił na tyle, że jemu i towarzyszącemu mu 29-latkowi z powiatu wieruszowskiego nic się nie stało. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca był trzeźwy.

Policjanci ukarali 53-latka mandatem w wysokości 1500 zł i 10 punktami karnymi.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Policja podkreśla, że najczęstszą przyczyną zdarzeń w rejonie torów i przejazdów kolejowych jest lekceważenie przepisów o ruchu drogowym. Bardzo często kierowcy próbują pokonywać przejazd tuż przed zbliżającym się pociągiem, ignorują sygnały świetlne i dźwiękowe, a także omijają zamknięte półrogatki. Skrajnie nieodpowiedzialne jest natomiast przejeżdżanie pod już zamykającymi się zaporami.

Mundurowi zwracają uwagę, że dojeżdżając do przejazdu kolejowego powinniśmy zachować szczególną ostrożność. Gdy widzimy, że przed torami kolejowymi pali się czerwone światło, powinniśmy się zatrzymać jeszcze przed przejazdem. W dalszą drogę możemy ruszyć dopiero w momencie, gdy szlaban całkowicie uniesie się do góry.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)