Wideo: Po pijanemu skasował rogatki. Zapłaci dziesiątki tysięcy złotych

Do uszkodzenia kolejowych rogatek zazwyczaj dochodzi, gdy są one zamknięte. Tym razem jednak było zupełnie inaczej - pijany kierowca wbił się prosto w otwarty szlaban.

Zdjęcie ilustracyjneZdjęcie ilustracyjne
Źródło zdjęć: © PKP
Aleksander Ruciński

Do zdarzenia doszło 25 listopada 2025 roku na przejeździe kolejowym w Nowym Żylinie. Rozpędzony kierowca stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w otwartą rogatkę. Zresztą, zobaczcie sami:

Nowy Żylin: pijany kierowca zniszczył urządzenia na przejeździe. Tysiące złotych strat

Na miejsce zdarzenia natychmiast wysłano patrol policji. Funkcjonariusze, którzy przybyli na miejsce zbadali 51-latka alkomatem. Mężczyzna wydmuchał aż 2 promile.

Kierujący trafił prosto do policyjnego aresztu, gdzie usłyszał zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości, za co grozi do 3 lat więzienia. Na tym jednak nie koniec - Polskie Linie Kolejowe S.A wyceniły straty na około 35 tys. zł i będą dochodzić od sprawcy zwrotu tych kosztów.

Wybrane dla Ciebie
ZACZEKAJ! ZOBACZ, CO TERAZ JEST NA TOPIE