Warszawa stanie w korkach. Przebudowa Trasy Łazienkowskiej potrwa 2,5 roku

Warszawa stanie w korkach. Przebudowa Trasy Łazienkowskiej potrwa 2,5 roku24.09.2020 09:54
Remont Trasy Łazienkowskiej potrwa 29 miesięcy.
Remont Trasy Łazienkowskiej potrwa 29 miesięcy.
Źródło zdjęć: © fot. ZMIID Warszawa

Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych w Warszawie ogłosił przetarg na przebudowę odcinka Trasy Łazienkowskiej w rejonie parku Agrykola. Z uwagi, że trzeba będzie rozebrać wiadukty, prace potrwają aż 29 miesięcy. Kierowcy powinni więc przygotować się na znaczące utrudnienia.

Trasa Łazienkowska została oddana do użytku 46 lat temu. Nic więc dziwnego, że wiele elementów jej infrastruktury wymaga już solidnego remontu. W najgorszym stanie znajdują się wiadukty w rejonie Parku Agrykola. Jak informuje ZMID Warszawa, konieczna będzie ich rozbiórka i ponowna odbudowa zgodnie ze współczesnymi standardami.

Oznacza to, że poza nową konstrukcją i nawierzchnią Warszawiacy dostaną również obustronne ciągi pieszo-rowerowe, udogodnienia dla osób niepełnosprawnych i energooszczędne, nowoczesne oświetlenie. Obecnie inwestycja jest w fazie przetargu. Termin składania ofert mija 28 października 2020 roku. Po podpisaniu umowy wykonawca będzie miał 29 miesięcy na zakończenie prac.

Oznacza to, że utrudnienia na jednej z głównych arterii Warszawy będą mogły trwać nawet ponad 2 lata. Choć Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych zapewnia o przejezdności Trasy Łazienkowskiej przez cały okres trwania remontu, przy obecnym natężeniu ruchu należy spodziewać się powstawania zatorów.

Ruch będzie bowiem przebiegał jednym wiaduktem, podczas gdy drugi zostanie poddany przebudowie i oddany do użytku. Następnie wykonawca zajmie się drugim obiektem. Dokładny termin rozpoczęcia prac pozostaje nieznany, co z pewnością zmieni się po ogłoszeniu zwycięzcy przetargu.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)