Warszawa kupuje nowe autobusy. To 70 solarisów na gaz za 116 mln zł

Warszawa kupuje nowe autobusy. To 70 solarisów na gaz za 116 mln zł05.08.2020 07:54
Zgodnie z umową, do floty dołączy m.in 30 egzemplarzy przegubowych Urbino 18.
Zgodnie z umową, do floty dołączy m.in 30 egzemplarzy przegubowych Urbino 18.
Źródło zdjęć: © mat. prasowe

Polski producent autobusów Solaris podpisał z MZA Warszawa umowę na dostawę 70 niskopodłogowych pojazdów zasilanych gazem CNG. Kontrakt opiewa na kwotę 116 mln zł i ma zostać zrealizowany nie później niż do końca 2021 roku.

Miejskie Zakłady Autobusowe w Warszawie w najbliższych kilkunastu miesiącach uzupełnią swoją flotę o 70 nowych autobusów - 40 sztuk solarisów urbino 12 oraz 30 egzemplarzy przegubowych urbino 18. Każdy z pojazdów będzie zasilany gazem CNG przechowywanym w potężnych butlach o pojemności odpowiednio 1500 i 1700 litrów.

Wszystkie zamówione maszyny muszą spełniać standardy MZA Warszawa, co oznacza, że na pokładzie znajdziemy m.in. system monitoringu przestrzeni pasażerskiej, jak i kabiny kierowcy, klimatyzację, instalację przeciwpożarową, ułatwienia dla osób niepełnosprawnych czy system elektronicznej i dźwiękowej informacji o przystankach. Pasażerowie powinni też docenić ogólnodostępne ładowarki USB pozwalające zasilić urządzenia mobilne podczas podróży.

Z perspektywy kierowcy ważnym elementem jest natomiast blokada alkoholowa, która pozwoli uruchomić pojazd tylko po uprzednim dmuchnięciu w ustnik i negatywnym wyniku na obecność alkoholu w wydychanym powietrzu.

Nowe solarisy zaczną dołączać do floty MZA Warszawa w kwietniu 2021 roku. Finał realizacji zamówienia zaplanowano natomiast na jesień. Gdy umowa zostanie zrealizowana, liczba pojazdów marki solaris służących w stołecznym MZA przekroczy imponującą wartość 1100 egzemplarzy.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)