"W razie potrzeby zbij szybkę". Dał policjantom fałszywe prawo jazdy, grozi mu 5 lat

Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne
Źródło zdjęć: © Policja

19.08.2023 11:37

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nie posiadał uprawnień do kierowania, więc posłużył się fałszywym dokumentem, który dostał w prezencie. 47-latkowi zatrzymanemu w Glinojecku grozi do 5 lat więzienia.

Ciechanowscy policjanci z grupy speed patrolujący drogę krajową numer 60 zwrócili uwagę na kierowcę hondy, który przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o 33 km/h.

Podczas kontroli wyszło na jaw, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Kierowca twierdził jednak, że ma uprawnienia, lecz nie z Polski. Następnie okazał dokument prawa jazdy wydany na terytorium Wielkiej Brytanii.

Policjanci od razu nabrali podejrzeń co do jego prawdziwości. 47-latek początkowo zapewniał o prawdziwości dokumentu, lecz w końcu przyznał, że to podróbka będąca prezentem od żony na rocznicę ślubu.

Wyjaśnił, że kobieta kupiła prawo jazdy w internecie. Początkowo było oprawione w ramę z napisem: "w razie potrzeby, zbij szybkę". Jak widać mężczyzna szybkę zbił, lecz na niewiele się to zdało. Za posługiwanie się fałszywym dokumentem grozi mu do 5 lat więzienia.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)