Zmiana organizacji ruchu na budowie A1. Kierowcy czekali na to od dawna

Zmiana organizacji ruchu na budowie A1. Kierowcy czekali na to od dawna

Budowa nowej A1 nie będzie już tak uciążliwa dla kierowców
Budowa nowej A1 nie będzie już tak uciążliwa dla kierowców
Źródło zdjęć: © fot. GDDKiA
Aleksander Ruciński
12.10.2021 08:25, aktualizacja: 14.03.2023 14:47

Od 12 października 2021 roku obowiązuje nowa organizacja ruchu na budowanym odcinku autostrady A1. Kierowcy w końcu dostali do dyspozycji po 2 pasy w każdym kierunku. To jednak nie koniec dobrych wiadomości.

Koniec z jazdą w układzie 1+1. GDDKiA informuje o zakończeniu kolejnego etapu prac na budowanym odcinku A1 między Piotrkowem Trybunalskim i Kamieńskiem, gdzie wprowadzona zostaje dwupasmowa organizacja ruchu, która teraz będzie obowiązywać już na całej trasie od Tuszyna do Częstochowy.

GDDKiA liczy, że dzięki temu znacząco poprawi się przepustowość wspomnianych odcinków. Wzrośnie też komfort i bezpieczeństwo jazdy. To jednak nie wszystko. Niebawem uruchomiony zostanie węzeł Kamieńsk łączący A1 z drogą wojewódzką 484, co pomoże rozładować korki tworzące się w tej okolicy.

Ponadto, jeszcze przed końcem października 2021 udostępnione zostanie 6 km nowej jezdni na odcinku od granicy województwa śląskiego i łódzkiego do węzła Częstochowa Północ. Oznacza to, że kierowcy jadący w kierunku Katowic będą mieli do dyspozycji 3 pasy ruchu — tak jak w docelowym projekcie.

Do końca roku zakończą się również prace na odcinku od Radomska do granicy woj. śląskiego i łódzkiego. 7-kilometrowy fragment oficjalnie stanie się pełnoprawną, 3-pasmową autostradą. Podobne plany dotyczą również odcinków Tuszyn — Piotrków Trybunalski Południe i Kamieńsk — Radomsko. Tam do końca roku również pojedziemy 3 pasami, choć — do czasu zakończenia prac — z pewnymi ograniczeniami.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)