VW wznowi produkcję szybciej niż planowano. Jest nadzieja na stabilniejsze dostawy

VW wznowi produkcję szybciej niż planowano. Jest nadzieja na stabilniejsze dostawy

Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne
Źródło zdjęć: © mat. prasowe / VW
Aleksander Ruciński
22.03.2022 12:37, aktualizacja: 14.03.2023 12:50

Brak podzespołów pochodzących z Ukrainy zmusił wielu producentów samochodów do wstrzymania lub ograniczenia produkcji. Volkswagen nie jest tu wyjątkiem, choć pojawiło się światełko w tunelu - produkcja w Wolfsburgu ruszy już w środę 23 marca.

Jak donosi portal Automotive News Europe, powołujący się na mailowy komunikat pochodzący od Volkswagena, niemiecka fabryka w Wolfsburgu wznowi produkcję szybciej, niż pierwotnie planowała. Stanie się to w środę, 23 marca.

W najbliższych tygodniach planowany jest system trzyzmianowy, by jak najszybciej nadrobić zaległości i dostarczyć zamówione golfy do klientów. Dalsze decyzje będą natomiast zależeć od tego, jak ukształtuje się podaż komponentów. Firma zamierza reagować elastycznie.

Przy okazji dowiadujemy się, że powrót do normy w zakładach w Zwickau i Dreźnie, produkujących elektryczne modele Volkswagena, Audi i Cupry, potrwa nieco dłużej. Wznowienie produkcji przewidziano na początek kwietnia.

Przerwy, z którymi fabryki borykały się od wybuchu wojny w Ukrainie, wynikały głównie z braku dostaw wiązek kablowych wytwarzanych tam przez firmę Leoni. W reakcji na braki, zwiększono produkcję komponentów w alternatywnych zakładach w Rumunii, na Węgrzech, w Tunezji, Maroku, a także Meksyku i Chinach.

Przedstawiciele Volkswagena na razie nie zdradzają, czy to wystarczy, aby na dobre zabezpieczyć dostawy. Sytuacja wydaje się jednak znacznie bardziej stabilna niż tuż po wybuchu wojny.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)