VW Arteon Shooting Brake bez tajemnic. Zdjęcia kombi wyciekły do sieci

VW Arteon Shooting Brake bez tajemnic. Zdjęcia kombi wyciekły do sieci18.06.2020 10:24
Wersja Shooting Brake może okazać się ciekawą alternatywą dla 4-drzwiowego coupe.
Wersja Shooting Brake może okazać się ciekawą alternatywą dla 4-drzwiowego coupe.
Źródło zdjęć: © fot. twitter / marcin łobodziński

Po oficjalnych zapowiedziach i fotografiach egzemplarzy testowych przyszedł czas na pierwsze przecieki przedstawiające Arteona Shooting Brake w całej okazałości. Zdjęcia modelu, podobnie zresztą jak fotografie jego elektrycznego brata ID.4, pojawiły się na jednym z chińskich forów motoryzacyjnych.

O tym, że Volkswagen szykuje Arteona w wersji Shooting Brake, informowaliśmy już w grudniu 2019 roku. Egzemplarze testowe były nawet widziane na polskich drogach. Jak dotąd jednak nie dane nam było zobaczyć nadwozie modelu bez kamuflażu. Do teraz - fotografie przedstawiające wersję Shooting Brake wyciekły za pośrednictwem jednego z chińskich forów motoryzacyjnych.

Nowy Arteon pojawił się tam w towarzystwie elektrycznego ID.4, o którym pisaliśmy już wcześniej, co prawdopodobnie oznacza, że obydwa modele zostaną już niebawem oficjalnie zaprezentowane przez Volkswagena.

Dzięki przeciekom już dziś jednak każdy może ocenić prezencję nowego kombi z Wolfsburga, które szczególnie w rzucie bocznym prezentuje się dość ciężko. Stylistom nie udało się ukryć sporych rozmiarów - długość nadwozia wynosi 4869 mm. Zaskakuje też spory prześwit i plastikowe osłony nadkoli. Niewykluczone, że mamy tu do czynienia z odmianą Alltrack, choć do czasu oficjalnej premiery są to oczywiście tylko domysły.

Mimo to w całokształcie wersja Shooting Brake wygląda naprawdę atrakcyjnie i nie zdziwię się, jeśli będzie równie popularna co standardowa. Gama silników oraz większość elementów wyposażenia powinna być identyczna, co w zwykłym Arteonie, ale tego dowiemy się dopiero wtedy, gdy Volkswagen postanowi bliżej przedstawić nam nową wersję.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)