Vozilla, czyli carsharing we Wrocławiu. Do dyspozycji tylko auta elektryczne

Vozilla, czyli carsharing we Wrocławiu. Do dyspozycji tylko auta elektryczne

Kolejna flota elektrycznych aut w carsharingu
Kolejna flota elektrycznych aut w carsharingu
Źródło zdjęć: © fot. Tomasz Ho/East News
Marcin Łobodziński
03.04.2019 07:31, aktualizacja: 28.03.2023 11:25

Wczoraj pisaliśmy o Innogy Go, jako pierwszym w pełni elektrycznym carsharingu w Warszawie, ale we Wrocławiu również działa taka firma i to nie od dziś. Dostała kolejne 40 samochodów na prąd. Dzięki Vozilli pojedziecie Nissanem Leafem lub Renault Zoe.

Nowe Renault Zoe zastąpią te najbardziej już wysłużone Nissany Leafy. Auta są obecnie "wcielane" do floty pojazdów elektrycznych dostępnych we Wrocławiu. O ile o firmach carsharingowych działających w Warszawie jest dość głośno w mediach, o tyle o Vozilli nie każdy wie.

A przecież Wrocław to miasto turystyczne i to nie tylko dla obcokrajowców. Warto więc skorzystać z usługi Vozilli wybierając się na Dolny Śląsk. Firma działa dokładnie tak jak inne – trzeba pobrać aplikację na smartfon i założyć konto. Samochód otwiera się zdalnie telefonem. Jednak sam Nissan Leaf nie jest samochodem tak typowym jak inne.

Przede wszystkim to elektryk, który ma bardzo dobre przyspieszenie, ale też umożliwia płynną jazdę. Warto pamiętać, że hamulec postojowy uruchamia się i zwalnia nogą – pedał znajduje się po lewej stronie od pedału hamulca. Nie ma też dźwigni zmiany biegów lecz gałkę służącą do tego samego co drążki w automatach.

Ile kosztuje Vozilla?

Tu już są znaczące różnice względem carsharingu warszawskiego. Cennik Vozilli jest nie tylko bardziej skomplikowany od innych usług carsharingowych, ale też jest dość drogo. Wrocław podzielono na trzy strefy, w których obowiązują następujące opłaty:

  • Strefa I – 1,10 zł/min
  • Strefa II – 1,20 zł/min
  • Strefa III – 1,30 zł/min

To na poziomie działającej od wczoraj w Warszawie usługi Innogy Go, gdzie niezależnie od strefy płaci się 1,19 zł/min. Ale w stolicy jeździ się samochodem premium - BMW i3.

Sposobem na obniżenie ceny usługi jest miesięczna subskrypcja na rabaty, ale opłaca się to tylko osobom przebywającym we Wrocławiu dłużej lub mieszkańcom korzystającym z usługi częściej.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)