Volkswagen zmienia szefa stylistów. Prezes był niezadowolony z jego pracy

Volkswagen zmienia szefa stylistów. Prezes był niezadowolony z jego pracy

Jozef Kabaň
Jozef Kabaň
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | Volkswagen AG
Aleksander Ruciński
23.01.2023 09:47, aktualizacja: 24.01.2023 00:10

Szef stylistów Volkswagena Jozef Kabaň z dniem 1 lutego 2023 roku ustąpi ze stanowiska. Jego miejsce zajmie Andreas Mindt dotychczas pracujący w Bentleyu. Magazyn "Automobilwoche" rzuca więcej światła na powody tej decyzji.

Dział stylistów marki Volkswagen będzie miał nowego szefa, gdyż dzieła dotychczasowego nie przypadły do gustu prezesowi firmy, Thomasowi Schäferowi - donosi magazyn "Automobilwoche".

Kabaň pracował nad projektem ID.2, będącym rozwinięciem konceptu ID. Life. Docelowo ma być to małe i przystępne cenowo auto elektryczne. Niestety wygląd nadwozia zaprojektowany przez Kabaňa podobno nie przypadł do gustu "górze".

Stąd decyzja o zastąpieniu Słowaka nowym szefem. Od 1 lutego stanowisko obejmie Andreas Mindt z Bentleya. A co stanie z się z Kabaňem? Jeszcze nie wiadomo. Można jednak podejrzewać, że koncern znajdzie mu jakieś zajęcie.

W końcu to całkiem utalentowany stylista, który w przeszłości odpowiadał za linie takich aut jak Škoda Superb czy Octavia, a nawet Bugatti Veyron. Z Volkswagenem związany jest od 2003 roku, z 3-letnią przerwą w latach 2017-2020, kiedy to przeniósł się do BMW.

Warto wspomnieć, że Kabaň nie jest jedynym stylistą, którego prace nie spodobały się zarządowi. W grudniu 2022 roku szef całej grupy VW, Oliver Blume, zwolnił Klausa Zyciorę z funkcji szefa designu koncernu i zastąpił go Michaelem Maurerem z Porsche.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)