Volkswagen zapowiada odświeżonego Touarega. Znamy datę premiery

Volkswagen zapowiada odświeżonego Touarega. Znamy datę premiery

Oświetlenie to element, który zmieni się najbardziej
Oświetlenie to element, który zmieni się najbardziej
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | Volkswagen
Aleksander Ruciński
23.05.2023 11:35, aktualizacja: 23.05.2023 12:06

Po czterech latach od debiutu trzeciej generacji Touarega Volkswagen zdecydował się na jej lifting. Auto ujrzy światło dzienne już w środę 24 maja. Czego się spodziewać?

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Volkswagen niebawem pokaże mocno odświeżonego Touarega. Już po pierwszych zdjęciach można ocenić, w jakim kierunku poszli styliści. Widać, że auto mocno upodobni się do najnowszych modeli marki.

Głównych zmian należy spodziewać się w oświetleniu. Widać, że Touareg zyska nie tylko matrycowe reflektory LED IQ.Light HD, ale i charakterystyczne, świetlne pasy biegnące przez całą szerokość nadwozia. Znajdziemy je zarówno z przodu, jak i z tyłu. Elementem, który zwraca uwagę w tylnej części, jest bez wątpienia podświetlany znaczek.

Odświeżony Volkswagen Touareg - zapowiedź
Odświeżony Volkswagen Touareg - zapowiedź© Materiały prasowe | Volkswagen Tpuareg

Poza tym możemy spodziewać się również przeprojektowanych zderzaków, nowej atrapy chłodnicy, odświeżonej kolorystyki, kolejnych wzorów felg czy opcji wykończenia. Wnętrze też się zmieni, zyskując odświeżone multimedia i poprawione materiały. Volkswagen skupił się przede wszystkim na sterowaniu głosowym, które ma mieć jeszcze szerszy zakres działania.

Nie zabraknie także zmian technicznych w obszarze pneumatycznego zawieszenia czy systemów sterowania jego działaniem. Wszystko dla zapewnienia lepszego komfortu przy zachowaniu dynamicznego prowadzenia.

Więcej szczegółów, wraz ze specyfikacją poznamy już niebawem. Widać jednak, że nie będzie to wyłącznie kosmetyczny lifting.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)