Volkswagen w Niemczech jedzie po mistrzostwo świata

Volkswagen w Niemczech jedzie po mistrzostwo świata

Volkswagen w Niemczech jedzie po mistrzostwo świata
Marcin Łobodziński
21.08.2014 20:03, aktualizacja: 08.10.2022 09:08

Zespół Volkswagena ma duże szanse na przypieczętowanie swojego drugiego tytułu mistrzów świata WRC w kategorii producentów już podczas startującego jutro Rajdu Niemiec.

To byłaby idealna sytuacja dla zespołu Volkswagena, gdyby drugi tytuł mistrzowski wywalczył na terenie Niemiec. Jest to bardzo realne, bo w klasyfikacji generalnej ma już 305 punktów, czyli o 175 więcej niż Citroën. W związku z tym, nawet jeśli zespół Josta Capito zdobędzie w Niemczech 3 punkty mniej niż Francuzi i tak sięgnie po mistrzowską koronę. Nie jest jednak żadną tajemnicą, że największe szanse na zwycięstwo ma któraś z załóg niemieckiego zespołu.

Przy okazji warto wspomnieć, że niepokonana od 12 rajdów drużyna jeszcze nie wygrała w Niemczech. W zeszłym roku, po problemach Sébastienów zwycięzcą został Dani Sordo. Hiszpan i w tym roku ma wielką chęć powtórzyć wynik, zwłaszcza, że startuje w debiutującym zespole Hyundaia. Dani ma największą szansę na zwycięstwo w sytuacji gdyby wszystkim załogom Volkswagena pośliznęła się noga.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)