Volkswagen świętuje 50-lecie legendy. Wystawi najstarszy egzemplarz

Volkswagen świętuje 50-lecie legendy. Wystawi najstarszy egzemplarz

Volkswagen Passat B1 z 1973 roku
Volkswagen Passat B1 z 1973 roku
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | Volkswagen
06.04.2023 12:28, aktualizacja: 06.04.2023 17:42

Niemiecki producent ma zamiar w specjalny sposób uczcić półwiecze pobytu na rynku jednego ze swoich najpopularniejszych modeli w historii. Odwiedzający najbliższe targi w Essen będą mogli zobaczyć najstarszego volkswagena passata na świecie.

Volkswagen Passat w 2023 roku obchodzi swoje 50. urodziny. Ten legendarny już model trafił na rynek dokładnie w 1973 roku i towarzyszy niemieckiemu gigantowi aż po dziś dzień. Samochód ten jednak przez pół wieku przeszedł ogromną metamorfozę, a okrągła rocznica to idealny moment, by zerknąć wstecz - z takiego założenia wyszła też marka z Wolfsburga.

Podczas nadchodzących targów Techno Classica, które odbędą się w niemieckim Essen w dniach 12-16 kwietnia 2023 r., Volkswagen będzie jednym z wystawców. Jego hasłem przewodnim jest: "Zawsze odkrywaj siebie na nowo", co bardzo dobrze łączy się z tym, co niemiecki producent będzie miał do zaprezentowania podczas tychże targów. Dla osób lubiących historię motoryzacji będzie to nie lada gratka.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Królewskie przebieranki - nowy Volkswagen Passat

Głównym gwoździem programu będzie volkswagen passat B1 z 1973 roku, czyli z roku debiutu na rynku. Na tym jednak nie koniec - ten konkretny samochód, który będzie można podziwiać w Essen, jest drugim wyprodukowanym kiedykolwiek egzemplarzem, co czyni go obecnie najstarszym passatem na świecie. Na targach Techno Classica będzie można spotkać również auta z 1974, 1983 i 1991 roku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)