Volkswagen rozpoczyna w Polsce akcję serwisową silników TDI

Volkswagen rozpoczyna w Polsce akcję serwisową silników TDI
Marcin Łobodziński

30.04.2016 07:26, aktual.: 02.10.2022 08:14

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Volkswagen Golf 2.0 TDI Blue Motion Technology z silnikiem o oznaczeniu EA189 jest pierwszym modelem niemieckiego producenta, który będzie poddany w Polsce akcji serwisowej związanej z aferą spalinową. W samochodach zostanie zmienione oprogramowanie sterujące pracą silnika. Klienci niebawem otrzymają pisemne zaproszenie do serwisu.

Właściciele takich samochodów już otrzymali pismo informujące ich o tym, że będzie przeprowadzona akcja serwisowa. Po zatwierdzeniu przez Federalny Urząd do Spraw Ruchu Drogowego zmian jakie opracował Volkswagen teraz klienci otrzymają kolejne pismo z prośbą aby uzgodnili z wybranym przez siebie serwisem termin wizyty. Volkswagen zapewnia, że w porozumieniu z Federalnym Urzędem do Spraw Ruchu Drogowego ustalono iż zmiany jakie zostaną wprowadzone do samochodów klientów nie będą miały wpływu na zużycie paliwa, osiągi i komfort eksploatacji. Warto zaznaczyć, że klient, którego samochód trafi do serwisu będzie mógł skorzystać bezpłatnie z samochodu zastępczego.

W całej Europie do serwisów trafi około 15 tysięcy takich samochodów wyposażonych w manualną skrzynię biegów. Wkrótce akcji serwisowej zostaną poddane kolejne osobowe modele marki Volkswagen.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)