Volkswagen Corrado

Volkswagen Corrado25.12.2016 17:50
Volkswagen Corrado
Olaf Oborski

Volkswagen Corrado w mojej opinii.

To ja Olaf i dziś przedstawię wam Volkswagena Corrado. Sam jestem posiadaczem tego cudownego samochodu. Posiadam wersje 2.0 16v,lecz nie jest to istotne. Sam samochód jest dla mnie przepiękny nie ważne w jakiej wersji. Wyprodukowano tylko 90 tys. egzemplarzy tego samochodu, dlatego jest on bardzo trudny do znalezienia. Jest to trzecia generacja Volkswagena Scirocco. Nazwano go tak ze względu na słaba sprzedaż modelu Scirocco.

Były też dwie inne wersje niż coupe, a były to Magnum (Shotting Brake) i Cabrio. Corrado było jednym z pierwszych samochodów seryjnie produkowych ze wysuwanym spojlerem. Mi osobiscie podoba się ten model. Jest to chyba jeden z najładniejszych modeli Volkswagena. Najmocniejsza wersja 2.9 VR6 do setki przyspieszała szybciej niż niektóre Ferrari w tamtych czasach. Ten samochód według mnie wyprzedzil swoją epoke o jakieś 10 lub 20 lat.

Niestety dużo modeli Corrado zostało przeżarte korozją albo dostało się w ręce nie profesjonalnych tunnerów. Ja sam nie preferuje żadnych przeróbek ponieważ ten samochód powinien robić wrażenie swoim naturalnym wyglądem, a nie tym jak został przerobiony. Egzemplarze od 1989 do 1991roku można już rejestrować na żółte tablice. Jest to ciekawy i niepowtarzalny model, który według mnie rozpoczął nowa erę sportowych samochodów. O czym następny artykuł? Piszcie w komentarzach

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)