Via Carpatia zyska kolejny odcinek na Podkarpaciu. Jest umowa

Via Carpatia zyska kolejny odcinek na Podkarpaciu. Jest umowa

Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne
Źródło zdjęć: © fot. GDDKiA
Aleksander Ruciński
15.02.2022 08:38, aktualizacja: 14.03.2023 13:20

Jedna z najważniejszych inwestycji drogowych w Polsce zyska kolejny odcinek. GDDKiA poinformowała o podpisaniu umowy z wykonawcą na realizację trasy pomiędzy Babicą a Jawornikiem.

GDDKiA podpisała umowę z Przedsiębiorstwem Usług Technicznych Intercor, które będzie odpowiedzialne za opracowanie projektu a następnie budowę kolejnego odcinka trasy S19 Via Carpatia w woj. podkarpackim.

Inwestycja zakłada utworzenie dwujezdniowej drogi ekspresowej o łącznej długości 11,6 km, wliczając w to węzeł drogowy na wysokości Strzyżowa i miejsce obsługi podróżnych w Jaworniku. W planach jest też siedem estakad, z czego najdłuższa, 1,2-kilometrowa będzie posadowiona na 100-metrowych filarach. Powstanie też sześć wiaduktów i przejścia dla zwierząt.

Zgodnie z planem nowy odcinek zostanie udostępniony kierowcom nie później niż w 2026 roku. Będzie częścią 169-kilometrowego, podkarpackiego fragmentu S19 - ponad 700-kilometrowej trasy łączącej północny wschód z południowym wschodem Polski, przebiegającej przez woj. podlaskie, mazowieckie, lubelskie i podkarpackie.

Mapa inwestycji S19 w woj. podkarpackim
Mapa inwestycji S19 w woj. podkarpackim© fot. GDDKiA

W tym ostatnim 75,7 km jest już do dyspozycji kierowców. Mowa o odcinkach Lasy Janowskie - Zdziary, Rudnik nad Sanem - Rzeszów Południe. Z kolei 50,5 km jest w realizacji. W budowie jest fragment Zdziary - Rudnik nad Sanem, zaś w systemie Projektuj i buduj: Rzeszów Południe - Babica, Babica - Jawornik, Iskrzynia - Miejsce Piastowe i Miejsce Piastowe - Dukla.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)