Uważaj podczas tankowania. Oszuści polują na kierowców ciężarówek

Kierowcy ciężarówek płacący za paliwo w automatach powinni mieć się na baczności.
Kierowcy ciężarówek płacący za paliwo w automatach powinni mieć się na baczności.
Źródło zdjęć: © pikist.com
Aleksander Ruciński

14.09.2020 10:30, aktual.: 22.03.2023 10:17

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nielegalne skanery kart stosowane przez złodziei m.in. w bankomatach pojawiają się również na stacjach paliw. Przekonał się o tym polski kierowca ciężarówki, który próbował zatankować pojazd w szwedzkim Markaryd. Teraz przestrzega innych przed podobnymi pułapkami.

Skanery pozwalające skopiować dane z kart płatniczych to problem znany wielu użytkownikom bankomatów. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę, że złodzieje zastawiają podobne pułapki także w automatach umożliwiających płatność kartą.

Automaty płatnicze są popularne m.in. na stacjach paliw - szczególnie w Północnej Europie. Oszuści postanowili to wykorzystać, o czym przekonał się jeden z polskich kierowców, który próbował zatankować cieżarówkę w szwedzkim Markaryd.

Na szczęście w porę dostrzegł podejrzany skaner zamontowany nad slotem do kart bankowych, dzięki czemu nie stał się ofiarą kradzieży. Polak podzielił się historią za pośrednictwem mediów społecznościowych, by ostrzec innych kierowców.

Z komentarzy umieszczonych pod wpisem można wywnioskować, że podobne praktyki stosowane przez oszustów wcale nie są rzadkością. Warto mieć to na uwadze korzystając z automatów płatniczych na stacjach paliw i zwracać uwagę na obecność podejrzanych urządzeń w miejscu, w którym wkładamy kartę.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)