Utrudnienia na autostradzie A2. Drogowcy rozpoczęli remont nawierzchni

Utrudnienia na autostradzie A2. Drogowcy rozpoczęli remont nawierzchni

Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne
Źródło zdjęć: © fot. GDDKiA
Aleksander Ruciński
26.04.2022 08:21, aktualizacja: 14.03.2023 12:25

Od wtorku 26 kwietnia 2022 roku można spodziewać się utrudnień na łódzkim odcinku autostrady A2 w kierunku Warszawy. Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość.

Remont autostrady A2 wkracza w kolejną fazę. Rankiem 26 kwietnia drogowcy rozpoczęli prace na dwukilometrowym fragmencie między węzłami Łódź Północ i Łowicz, prowadzącym w kierunku stolicy.

Konkretnie chodzi o odcinek od 375. do niespełna 378. kilometra trasy. Remont oznacza spore utrudnienia dla kierowców, którzy będą zmuszeni do poruszania się jednym pasem i przestrzegania ograniczenia prędkości do 80 km/h.

"W czasie prac zajęte zostaną: pas awaryjny i pas wolny. Jazda będzie więc odbywała się pasem szybkim. W miejscu prowadzonych prac zostanie wprowadzone ograniczenie do 80 km/h i zakaz wyprzedzania. Apelujemy o stosowanie się do oznakowania i zachowanie szczególnej ostrożności. Prace mają się zakończyć do godz. 17" - mówi cytowany przez PAP rzecznik prasowy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Maciej Zalewski.

Jak donosi PAP, kierowcy będą informowani o utrudnieniach na bieżąco za pośrednictwem tablic informacyjnych umieszczonych przy rondzie w Strykowie i pobliskich punktach poboru opłat.

Aleksander Ruciński, dziennikarz Autokult.pl

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)