Ulubione gadżety kierowców flotowych

Ulubione gadżety kierowców flotowych

Ulubione gadżety kierowców flotowych
Marcin Łobodziński
27.10.2015 13:14, aktualizacja: 02.10.2022 09:14

Firma LeasePlan zajmująca się szeroko pojętym doradztwem i wsparciem klientów flotowych zleciła przeprowadzenie badania na temat gadżetów w samochodzie. Kierowcy flotowi mieli odpowiedzieć na pytanie jaki element wyposażenia cenią sobie najbardziej.

Niedawno publikowaliśmy raport, w którym potwierdzono, że właściciele samochodów nie przepadają za gadżetami, a większości z nich nawet nie chcieliby mieć w aucie za darmo. Okazuje się, że najmniej popularne są wszelkiego rodzaju aplikacje oraz urządzenia ułatwiające obsługę multimediów, na przykład sterowanie głosowe. Nieco inne badanie przeprowadzono w Polsce na grupie 169 klientów flotowych. Zapytano ich o najważniejszy gadżet w samochodzie. Każdy miał wybrać tylko jedną opcję. Co okazało się najpopularniejsze?

Radioodtwarzacz to element, który zdobył największe poparcie (23%), ale nie tak duże jak moglibyśmy się spodziewać. Nieco mniej ważne (15%) okazały się możliwości podłączenia zewnętrznych źródeł dźwięku, takie jak port USB oraz system Bluetooth. Razem obie rzeczy mają 38%, a jeśli dodać mało popularny już odtwarzacz CD, to taka „koalicja” uzyskałaby 42%. Z czego to wynika?

Podobno kierowca nie lubi być sam w samochodzie, a zatem tak jak i w polskich domach coś musi do niego mówić. Jedni wolą słuchać stacji radiowych, inni ulubionej muzyki ze smartfona. Ciekawostką jest właśnie spora liczba odpowiedzi dla zewnętrznych źródeł dźwięku, które kilkanaście lat temu można było podłączyć najwyżej do wyjścia AUX. Niska popularność odtwarzacza CD wynika ze słabnącej popularności takich nośników, które są nie tylko drogie, ale i niewygodne w przechowywaniu.

Kierowcy flotowi stosunkowo często wspierają się systemami nawigacji satelitarnej, czego potwierdzeniem jest to, że aż 7% ankietowanych uznało to za najważniejszy element w samochodzie. Piszemy aż, ponieważ mając do wyboru jedną odpowiedź wynik i tak jest bardzo dobry. Jeśli chodzi o interaktywne systemy to mamy jeszcze coś, co w badaniu określono jako systemy rozrywki, np. odtwarzanie na monitorze filmów DVD czy synchronizację z aplikacjami w telefonie. Te zdobyły tylko 1% głosów.

Urządzeniem, które ułatwia pracę kierowcy flotowemu są również czujniki parkowania. Tu aż 12% kierowców wybrało ten element jako numer 1 w swoim aucie. Mało istotne natomiast są takie opcje jak podgrzewanie siedzeń czy szyberdach. Spora grupa osób, bo aż 13% odpowiedziała, że żaden ze wskazanych elementów nie jest im niezbędny.

Szczegółowe wyniki ankiety LeasePlan

Odpowiedź na pytanie: który element wyposażenia jest najpotrzebniejszym i najchętniej widzianym gadżetem na pokładzie samochodu:

Radio: 23%

USB/Bluetooth: 15%

Nawigacja: 14%

Czujniki parkowania: 12%

Tempomat: 7%

Odtwarzacz CD: 4%

Podgrzewane siedzenia: 2%

Szyberdach: 2%

Alarm: 2%

System rozrywki: 1%

Żadne ze wskazanych: 13%

Nie wiem: 4%

A Wy, które z tych urządzeń wybralibyście na pierwszym miejscu do swojego samochodu?

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)