Najpopularniejszy SUV świata udoskonalony. Co się zmieniło?

Najpopularniejszy SUV świata udoskonalony. Co się zmieniło?22.06.2022 10:25
Cyfrowe zegary to duża nowość w RAV4
Cyfrowe zegary to duża nowość w RAV4
Źródło zdjęć: © mat. prasowe / Toyota

Toyota odświeżyła swojego hitowego SUV-a RAV4. Na pierwszy rzut oka zmieniło się niewiele. Klienci powinni jednak odczuć różnice, szczególnie we wnętrzu. Muszą jednak uzbroić się w cierpliwość - produkcja ruszy w trzecim kwartale 2022 roku.

Toyota zaprezentowała RAV4 na rok modelowy 2023. Odświeżone wydanie ma charakteryzować się wygodniejszą i bardziej intuicyjną obsługą oraz nowocześniejszym wnętrzem. Wszystko za sprawą zaktualizowanych multimediów i rozbudowanych funkcji Toyota Safety Sense. Jak deklaruje producent, zmiany dotyczą wszystkich wersji wyposażenia z napędem hybrydowym i hybrydą plug-in.

Różnice zauważymy od razu po zajęciu miejsca we wnętrzu, w którym centralnie umieszczono wystający ekran multimediów o przekątnej 10,5 cala i wysokiej rozdzielczości. Już w standardzie dostaniemy nawigację online i czteroletni dostęp do internetu umożliwiający łączność ze światem zewnętrznym oraz zdalne kontrolowanie funkcji pojazdu za pomocą aplikacji MyT.

Toyota RAV4 (2023)
Źródło zdjęć: © mat. prasowe / Toyota
Toyota RAV4 (2023)

Aplikacja pozwala na telefonie sprawdzić, czy samochód jest zamknięty, ma zamknięte okna i wyłączone światła, a także zdalnie otworzyć lub zamknąć pojazd, jak również uruchomić klimatyzację, by schłodzić wnętrze przed jazdą.

Na pokładzie znalazł się też asystent głosowy Hey Toyota reagujący na komendy głosowe dotyczące systemu klimatyzacji, multimediów, telefonu i funkcji pojazdu. Na przykład, jeśli kierowca lub pasażer powie "zimno mi", system zamknie okna lub podniesie temperaturę w ustawieniach klimatyzacji.

Toyota RAV4 (2023)
Źródło zdjęć: © mat. prasowe / Toyota
Toyota RAV4 (2023)

Nowością w RAV4 na rok 2023 są także cyfrowe zegary w postaci 12,3-calowego wyświetlacza, na którym można szybko oczytać kluczowe dane dotyczące pojazdu. Istnieje możliwość personalizacji ustawień w czterech stylach: Casual, Smart, Sport i Tough, a także wyboru pokazywanych informacji. Ekran będzie standardem we wszystkich wersjach poza bazową Active.

Na tym nie koniec. Toyota zaktualizowała bowiem także systemy wsparcia. Teraz na pokładzie znajdziemy również system zapobiegania kolizjom na skrzyżowaniach oraz systemy wykrywania pieszych i rowerzystów sprzężone ze wspomaganiem kierownicy. W wersji plug-in dodatkowo dostaniemy rozpoznawanie pojazdów jadących z naprzeciwka, pozwalające zminimalizować ryzyko zderzenia czołowego.

Przy okazji liftingu Japończycy uzupełnili również gamę lakierów nadwozia o barwę Platinum White Pearl, którą w odmianie Selection można łączyć z czarnym dachem Attitude Black. Na pełną specyfikację wraz z cenami i wyposażeniem musimy jednak jeszcze trochę poczekać. Zgodnie z zapowiedzią produkcja wystartuje w trzecim kwartale 2022 roku.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)