Uczyła się jeździć, mając dwa promile. Trochę poczeka na prawo jazdy

Uczyła się jeździć, mając dwa promile. Trochę poczeka na prawo jazdy26.02.2021 11:44
W 2020 r. policja zatrzymała 53 tys. osób, które zdecydowały się na prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości
W 2020 r. policja zatrzymała 53 tys. osób, które zdecydowały się na prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości
Źródło zdjęć: © fot. policja

Jeszcze nie zdążyła zrobić prawa jazdy, a już popełniła drogowe przestępstwo. 26-latka wybrała się z koleżanką na przejażdżkę, by poćwiczyć jazdę samochodem. Zapomniała jednak, że powinna być trzeźwa. Alkomat wykazał imponujący wynik.

Funkcjonariusze, patrolujący wieczorem 25 lutego 2021 r. jedno z będzińskich osiedli, zwrócili uwagę na kobietę, która miała wyraźny problem z zaparkowaniem auta. Gdy podeszli bliżej, szybko poznali przyczynę nieporadności 26-latki. Okazało się, że kierująca oplem nie posiada prawa jazdy. Na tym jednak nie koniec jej przewinień.

Zachowanie zarówno podejrzanej, jak i siedzącej obok koleżanki skłoniły funkcjonariuszy do badania alkomatem, który wskazał imponujący wynik 2 promili. Sprawa została przekazana do prokuratury, a o dalszym losie kobiety zdecyduje sąd.

Za prowadzenie w stanie nietrzeźwości grozi jej kara do 2 lat pozbawienia wolności. Fakt, że kierująca nie posiada prawa jazdy z pewnością nie przyczyni się do korzystnego wyroku. Jedno jest pewne - tym wyczynem 26-latka z pewnością oddaliła się od zdobycia wymarzonych uprawnień.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)