Uciekał przed policją z kradzionym paliwem. Skończyło się poważnym wypadkiem

Uciekał przed policją z kradzionym paliwem. Skończyło się poważnym wypadkiem

Kierowca z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala
Kierowca z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala
Źródło zdjęć: © policja
Aleksander Ruciński
15.11.2022 10:44, aktualizacja: 15.11.2022 11:33

Próba zatrzymania kierowcy podejrzanego o kradzież paliwa skończyła się strzelaniną, dachowaniem i poważnymi obrażeniami. Sceny jak z filmu rozegrały się w woj. śląskim.

Funkcjonariusze z Jastrzębia-Zdroju, patrolujący ulice miasta, zauważyli forda, którym kilka godzin wcześniej, na terenie Wodzisławia Śląskiego dokonano kradzieży paliwa. Mundurowi włączyli sygnały do zatrzymania. Kierowca jednak postanowił je zignorować i zaczął uciekać.

Pościg ulicami Jastrzębia-Zdroju, Gogołowej i Świerklan zakończył się wypadkiem. Kierowca forda zjechał na pole uprawne, gdzie na chwilę utknął. W końcu jednak wrócił na drogę i uderzył w radiowóz. Próbował też przejechać policjanta, któremu na szczęście udało się odskoczyć i oddać strzał w koło pojazdu. Chwilę później podejrzany stracił panowanie nad pojazdem i dachował, wypadając z auta.

Jak się okazało, 23-latek odniósł poważne obrażenia. Mundurowi udzielili mu pierwszej pomocy. Mężczyzna trafił do szpitala, gdzie poczeka na dalszy rozwój sprawy. Łatwo nie będzie, gdyż funkcjonariusze ujawnili w uszkodzonym pojeździe bańki ze skradzionym paliwem.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (2)