Uciekał drogim autem przez las. Pościg zakończył się na drzewie

Uciekał drogim autem przez las. Pościg zakończył się na drzewie

Z nieznanych przyczyn uciekinier zjechał z drogi i uderzył w drzewo
Z nieznanych przyczyn uciekinier zjechał z drogi i uderzył w drzewo
Źródło zdjęć: © Nadodrzański OSG
27.04.2023 14:40, aktualizacja: 29.04.2023 10:53

Funkcjonariusze Straży Granicznej w Świecku zatrzymali po pościgu skradzionego w Niemczech volkswagena californię beach. Wartość tego pojazdu to ok. ćwierć miliona złotych.

Do zdarzenia doszło w środę, 26 kwietnia 2023 roku. Funkcjonariusze Straży Granicznej ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku na terenie Słubic wytypowali do kontroli drogowej samochód marki Volkswagen California Beach, poruszający się na niemieckich numerach rejestracyjnych.

Mundurowi wydali kierowcy sygnał do zatrzymania, jednak nie zastosował się on do poleceń i z dużą prędkością oddalił się w głąb kraju. Wtedy rozpoczął się pościg. W pewnym momencie kierowca jadąc przez las, z dużą prędkością zjechał w boczną drogę, stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w drzewo i uciekł. Funkcjonariusze straży granicznej zabezpieczyli pojazd i ustalili, że ma założone, podrobione niemieckie tablice rejestracyjne. Oryginalne były ukryte pod fotelem.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Po sprawdzeniu samochodu w bazie danych okazało się, że volkswagen jest poszukiwany na terytorium Niemiec. Auto o szacunkowej wartości 250 tys. zł zostało zatrzymane i zabezpieczone na parkingu strzeżonym. Dalsze postępowanie prowadzi słubicka policja.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)