Tyle zostało z volkswagena. Jedna osoba zginęła na DK11

Tyle zostało z volkswagena. Jedna osoba zginęła na DK11

Tyle zostało z volkswagena. Jedna osoba zginęła na DK11
Tyle zostało z volkswagena. Jedna osoba zginęła na DK11
Źródło zdjęć: © OSP Kórnik
Łukasz Kuczera
18.12.2022 10:45, aktualizacja: 18.12.2022 11:18

Kierowca osobowego volkswagena zginął w wypadku, który miał miejsce na drodze krajowej nr 11 w miejscowości Dębiec (woj. wielkopolskie). Prowadzony przez niego samochód zderzył się czołowo z ciężarowym volvo. Policja ustala okoliczności tej tragedii.

W zdarzeniu na drodze krajowej nr 11 w miejscowości Dębiec w Wielkopolsce uczestniczyły dwa samochody - osobowy volkswagen caddy oraz ciężarowe volvo. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że doszło tam do czołowego zderzenia pojazdów. Prowadzone przez funkcjonariuszy czynności mają pomóc w uzyskaniu odpowiedzi na pytanie, dlaczego jedno z aut znalazło się na niewłaściwym pasie ruchu.

Tyle zostało z volkswagena. Jedna osoba zginęła na DK11

Jako pierwsi na miejscu wypadku pojawili się strażacy z OSP Kórnik. Niestety, siła uderzenia była tak duża, że przód i bok volkswagena zostały zmiażdżone. Kierowca osobówki doznał rozległych i widocznych obrażeń, w związku z czym służby odstąpiły od czynności ratunkowych. Obecny na miejscu lekarz stwierdził zgon mężczyzny.

Poważniejszych obrażeń nie doznał natomiast kierowca ciężarowego volvo, a jego relacja z przebiegu wypadku pozwoli policjantom w wyjaśnieniu przyczyn zdarzenia na DK11.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Wypadek sprawił, że droga w miejscowości Dębiec była zablokowana przez kilka godzin. W tym czasie policjanci wykonywali czynności pod nadzorem prokuratora. Później konieczne stało się też zabranie uszkodzonych pojazdów z pobocza i posprzątanie nawierzchni z rozbitych elementów.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)