Tyle trzeba zapłacić na stacji. W końcu widać korektę

Tyle trzeba zapłacić na stacji. W końcu widać korektę

Paliwo wciąż jest wyjątkowo drogie
Paliwo wciąż jest wyjątkowo drogie
Źródło zdjęć: © Autokult.pl | Marcin Łobodziński
Aleksander Ruciński
26.10.2022 13:45

Branżowy portal e-petrol.pl jak co środę opublikował średnie ceny paliw obowiązujące na polskich stacjach. Kwoty wciąż utrzymują się na wysokim poziomie, lecz w przypadku jednego paliwa widać zauważalną zmianę.

Jak wynika z danych opublikowanych przez e-petrol.pl, polscy kierowcy wciąż nie mają powodów do radości. Ceny paliw zatrzymały się na skandalicznie wysokich poziomach. Szczególnie dotyczy to oleju napędowego, którego litr wciąż kosztuje powyżej 8 zł - dokładniej 8,06 zł (stan na 26.10.22). Obniżka w stosunku do ubiegłego tygodnia wynosi więc zaledwie 2 grosze.

Bardziej staniała za to benzyna. Za litr bezołowiowej 95 trzeba teraz zapłacić 6,84 zł, podczas gdy w zeszłą środę było to 6,95 zł. Droższa benzyna 98 kosztuje natomiast 7,59 zł, zamiast 7,71 zł za litr.

Niezmiennie najstabilniejszym i najtańszym paliwem pozostaje gaz LPG wyceniany obecnie średnio na 3,05 zł, czyli o 2 grosze mniej niż w ubiegłym tygodniu. Czy jest szansa na dalsze przeceny? Kolejne prognozy poznamy już w piątek.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)