TVP zamawia myjnię automatyczną. Ma kosztować nie więcej niż 950 tys. zł

TVP zamawia myjnię automatyczną. Ma kosztować nie więcej niż 950 tys. zł

TVP
TVP
Źródło zdjęć: © fot. Adam Burakowski/REPORTER/East News
Marcin Łobodziński
08.09.2020 06:32, aktualizacja: 22.03.2023 10:21

Telewizja publiczna złożyła zamówienie na dostarczenie samochodowej myjni automatycznej, jej montaż oraz uruchomienie w ciągu czterech miesięcy od zawarcia umowy. Koszty są szacowane na maksimum 214 tys. euro, czyli poniżej 950 tys. zł. Tylko po co myjnia telewizji?

W zamówieniu jedynym czynnikiem branym pod uwagę podczas postępowania będzie cena, która jest szacowana na poniżej 214 tys. euro (tak wpisano w ofercie). Jest to wartość szacunkowa, natomiast nie podano ściśle określonej maksymalnej kwoty, jaką TVP może na to przeznaczyć, ani też żadnego innego kryterium poza gwarancją na myjnię na minimum 2 lata. Czas na składanie ofert mija 21 września o godz. 11:00.

Myjnia musi spełniać jednak pewne wymagania odnośnie rozmiarów mytych pojazdów - długość od 3,5 do 5,4 m lub większa. Minimum 2-metrowy rozstaw szyn naprowadzających, co w praktyce oznacza, że musi się zmieścić auto o szerokości minimum 2 m (bez lusterek). Natomiast bezpieczne minimum szerokości podczas mycia to 1,6 m. Myjnia ma mieć wydajność minimum 7 umytych samochodów na godzinę.

Taki zakup dla wielu może być zaskakujący. Do czego telewizji potrzebna jest własna myjnia automatyczna? Wysłałem zapytanie do TVP o cel zakupu i miejsce instalacji myjni. Do sprawy wrócę, gdy uzyskam odpowiedź.

Jak informuje portal wirtualnemedia.pl, Ośrodek Inwestycji i Transportu Telewizji Polskiej S.A pod koniec sierpnia 2020 r. zakończył przyjmowanie ofert na 30 samochodów osobowych z zamiarem przeznaczenia na ten zakup 3,3 mln zł (średnio 110 tys. zł za sztukę), a na zakup trzech wozów transmisyjnych dla regionalnych oddziałów przeznaczyła kwotę 29,27 mln zł netto (średnio 9,7 mln zł za sztukę).

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)