Trzeba było rozciąć dach w samochodzie. Poważny wypadek na A4

Trzeba było rozciąć dach w samochodzie. Poważny wypadek na A4

Trzeba było rozciąć dach w samochodzie. Poważny wypadek na A4
Trzeba było rozciąć dach w samochodzie. Poważny wypadek na A4
Źródło zdjęć: © Policja | KPP Jarosław
Łukasz Kuczera
12.12.2022 14:42, aktualizacja: 12.12.2022 15:29

Do zderzenia pięciu pojazdów doszło w niedzielę na autostradzie A4 w Korczowej. Pięć osób trafiło do szpitala, a jedna z nich była zakleszczona w osobowym hyundaiu. Służby pracujące na miejscu musiały rozciąć dach w pojeździe, aby wydostać kobietę na zewnątrz.

Wypadek miał miejsce w niedzielę (11 grudnia) po godz. 15 na autostradzie A4 w Korczowej. Uczestniczyło w nim pięć samochodów. Z wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 56-letni kierowca BMW nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i stracił panowanie nad pojazdem. Auto uderzyło w bariery energochłonne, po czym trafiło w osobowego hyundaia i ponowne w barierki.

Trzeba było rozciąć dach w samochodzie. Poważny wypadek na A4

Za BMW i hyundaiem znajdowało się audi, za kierownicą którego siedział 55-letni mężczyzna. On też nie dostosował prędkości do panujących warunków atmosferycznych i stracił panowanie nad pojazdem. W efekcie uderzył w stojącego hyundaia, a po chwili jeszcze w BMW.

Hyundai wskutek kolejnego uderzenia został zepchnięty na prawy pas ruchu, gdzie trafił w stojące volvo i kię. To właśnie trzech pasażerów z hyundaia trafiło do szpitala. Były to dwie kobiety w ciąży oraz 15-miesięczne dziecko. Jedna z kobiet była zakleszczona wewnątrz auta, przez co pracujący na miejscu strażacy musieli użyć narzędzi hydraulicznych do rozcięcia dachu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Hospitalizacji wymagały też osoby znajdujące się w audi - kobieta oraz 7-letnie dziecko. Policja poinformowała, że wszyscy uczestnicy zdarzenia pochodzili z Ukrainy. Badanie alkomatem wykazało, że kierowcy byli trzeźwi.

Poważny wypadek doprowadził do zablokowania autostrady A4 w Korczowej na kilka godzin. W tym czasie mundurowi wykonali czynności procesowe, dzięki którym możliwe będzie dokładne przyczyn i okoliczności zdarzenia. Sprawę wyjaśniać będzie komisariat policji w Radymnie.

Biorąc pod uwagę atak zimy w Polsce i zapowiadane obfite opady śniegu, policja apeluje do wszystkich kierowców o zachowanie rozwagi za kierownicą. Należy pamiętać o dostosowaniu prędkości do panujących warunków, bo na śliskiej nawierzchni wydłuża się droga hamowania. Znacznie łatwiej też o utratę przyczepności.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)