Troje nastolatków zginęło w audi. Czarna seria trwa

Po uderzeniu w słup audi zostało kompletnie rozstrzaskane
Po uderzeniu w słup audi zostało kompletnie rozstrzaskane
Źródło zdjęć: © Policja
Maciej Skrzyński

06.01.2023 18:38, aktual.: 06.01.2023 19:03

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W nocy z 5 na 6 stycznia na ul. Jana Pawła II w Lublinie doszło do tragicznego wypadku, w którym zginęło troje nastolatków. Jak się okazało, kierujący pojazdem nabył uprawnienia ledwie kilka tygodni wcześniej.

Jak relacjonuje komisarz Anna Kamola, do zdarzenia doszło kilkanaście minut przed północą. Kierujący audi 18-latek stracił panowanie nad samochodem. Najpierw uderzył w barierki rozdzielające pasy, a następnie słup trakcyjny. Do wydobycia ofiar wypadku niezbędne było rozcięcie samochodu przez strażaków. Niestety, pomimo podjęcia prób reanimacji trzech osób nie udało się uratować. W wypadku zginął kierowca oraz dwójka pasażerów w wieku 16 i 17 lat. Czwarty z uczestników, 16-letni chłopak, został przetransportowany do szpitala w stanie ciężkim.

Niezbędne było użycie specjalistycznego sprzętu
Niezbędne było użycie specjalistycznego sprzętu© Policja

Działania służb zakończyły się około 4 nad ranem. Na miejscu trwały oględziny z udziałem prokuratora celem ustalenia dokładnych przyczyn wypadku. Biorąc jednak pod uwagę siłę uderzenia, można przypuszczać, że swój udział mogła mieć nadmierna prędkość. W miejscu, w którym doszło do zdarzenia obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Niestety, to już kolejny tragiczny wypadek z udziałem nastolatków w ostatnim czasie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)