Tragedia w USA. Zostawiła dziecko w samochodzie i poszła do pracy

W samochodzie, w którym znajdował się noworodek było ponad 40 stopni Celsjusza
W samochodzie, w którym znajdował się noworodek było ponad 40 stopni Celsjusza
Źródło zdjęć: © pixabay.com

30.05.2023 19:43, aktual.: 30.05.2023 20:05

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Do zdarzenia doszło w miejscowości Puyallup w amerykańskim stanie Waszyngton. Roczne dziecko zostało pozostawione w samochodzie na osiem godzin.

Przybrana matka dziecka przyjechała do pracy do szpitala około 8 rano i zapomniała o dziecku w samochodzie. Nie zdawała sobie sprawy z sytuacji, dopóki nie wróciła tuż po 17. – Dziecko zostało przewiezione do szpitala, ale nie udało się go uratować – powiedział oficer Don Burbon z Departamentu Policji w Puyallup.

Temperatura tego dnia w Puyallup, położonym na południowy wschód od Tacoma, wynosiła około 25 stopni Celsjusza, ale temperatura wewnątrz samochodu, w którym znaleziono dziecko, wynosiła około 43 stopni – podała policja. Przybrana matka i rodzina współpracują w dochodzeniu.

Według portalu noheatstroke.org, incydent ten jest czwartą śmiercią dziecięcą w wyniku udaru cieplnego w USA w tym roku. Serwis podaje, że w Stanach Zjednoczonych każdego roku średnio 38 dzieci w wieku poniżej 15 lat umiera w nagrzanych samochodach, większość w miesiącach letnich.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)