Toyota przygotowuje GT86 w specyfikacji rajdowej

Toyota przygotowuje GT86 w specyfikacji rajdowej

Toyota GT86 CS-V3
Toyota GT86 CS-V3
Bartosz Pokrzywiński
16.11.2013 11:56, aktualizacja: 08.10.2022 09:59

Projekt GT86 rozwja się i teraz, po ogłoszeniu rynkowego debiutu wersji sedan, za auto zabrał się oddział Toyota Motorsport GmbH, który zamierza wyprodukować GT86 w specyfikacji rajdowej.

Toyota GT86 jest doskonałym autem dla wszystkich kierowców, którzy chcą czerpać maksymalną frajdę z jazdy. W prawdzie pod względem osiągów jest ona nieznacznie wolniejsza od większości hot hatchy, jednak radość z pokonywania zakrętów nadsterownym poślizgiem jest wprost nie do opisania.

Tę frajdę można poczuć bezpiecznie podczas rywalizacji na torze. Wystarczy tylko kupić Toyotę GT86 w wersji CS-V3, przygotowanej do wyścigów. To jednak nie wszystko, ponieważ japoński producent przygotowuje również auto w specyfikacji rajdowej.

Toyota GT86 CS-V3
Toyota GT86 CS-V3

Auto powstanie w wersji komercyjnej, a więc będą mogli je kupić właściciele zespołów rajdowych zainteresowani dołożeniem do swojej floty tylnonapędówki. Pojazd ma spełniać normy klasy R3 i wyposażony będzie w sześciobiegową sekwencyjną skrzynię biegów, szperę oraz poprawione hamulce.

Dodatkowo oczywiście konstrukcja zostanie mocno odchudzona i zgodnie ze specyfikacją R3 auto będzie mogło legalnie uczestniczyć w rajdach organizowanych z ramienia Międzynarodowej Federacji Samochodowej FIA.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)