Toyota Hilux z nowym napędem. Ponad 600 km zasięgu

Toyota Hilux z nowym napędem. Ponad 600 km zasięgu

Toyota Hilux
Toyota Hilux
Źródło zdjęć: © WP | Rod Kirkpatrick/RKP Photography
21.04.2024 21:07

Toyota przedstawiła prototyp kultowego modelu Hilux z nowoczesnym napędem wodorowym. Ta innowacja została nagrodzona i trafi do seryjnej produkcji

Prace nad stworzeniem Toyoty Hilux z napędem elektrycznym na ogniwa paliwowe rozpoczęły się na początku 2022 roku. Do pick-upa o legendarnej niezawodności, trwałości i wytrzymałości zaadaptowano rozwiązania, które od blisko dekady są komercyjnie wykorzystywane przez Toyotę w modelu Mirai.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Wodór przechowywany jest pod wysokim ciśnieniem w trzech zbiornikach, a na jednym tankowaniu auto pokona nawet ponad 600 km. To zdecydowanie więcej niż byłoby możliwe z wykorzystaniem elektrycznego napędu z akumulatorem trakcyjnym. W wodorowym Hiluxie bateria, która magazynuje energię wytwarzaną przez ogniwa paliwowe, umieszczona jest z tyłu, by nie zmniejszać przestrzeni w kabinie.

Samochód przejedzie ponad 600 km na jednym tankowaniu
Samochód przejedzie ponad 600 km na jednym tankowaniu© WP | Rod Kirkpatrick/RKP Photography

10 prototypowych egzemplarzy poddanych zostanie rygorystycznym testom bezpieczeństwa oraz niezawodności, które są wymagane przed wprowadzeniem wodorowego Hilxua do produkcji. Auto może trafić na rynek w drugiej połowie tej dekady.

Toyota Hilux z napędem wodorowym trafi do produkcji
Toyota Hilux z napędem wodorowym trafi do produkcji© WP | Rod Kirkpatrick/RKP Photography
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)