Top 10 gadżetów samochodowych

Top 10 gadżetów samochodowych

Top 10 gadżetów samochodowych
Mateusz Gajewski
23.11.2007 13:00, aktualizacja: 02.10.2022 13:55

Przygotowałem dla Was małe zestawienie gadżetów samochodowych, które zapewne niejednego kierowcę przyprawiłyby o ciarki na plecach (wszakże działko strzelnicze, to nie choinka zapachowa). W obliczu zbliżających się świąt Bożego Narodzenia zachęcam do zapoznania się z tematem - może wybierzecie coś dla siebie? Miotacz ognia? Świecące felgi? Proszę bardzo!

Zaznaczam jeszcze jedno. Nie ma tutaj miejsc, są po prostu kolejne numery gadżetów, żeby łatwiej je było rozróżnić, bowiem nie byłem w stanie ich wypróbować osobiście i nie mam własnych opinii na ich temat.

1. Kamuflaż na opony

428124528334696364

Jeśli kiedyś obudziliście się rano i zauważyliście, że Wasze auto stoi nie na kołach, lecz na cegłach niniejszy gadżet jest w sam raz dla Was.

2. Uszlachetniacz powietrza

428124528334892972

To cudo podłączamy do gniazdka zapalniczki i pochłania ono wszystkie nieprzyjemne zapachy w naszym aucie, produkując tym samym ozon.

3. Opaska kontrolująca reakcje kierowcy

428124528335089580

Zakładamy na nadgarstek. Jej zadaniem jest sprawdzanie, czy siedząc za kółkiem reagujemy odpowiednio szybko. Jeśli okaże się, że nie, to zacznie ona wibrować.

4. Spiralny alarm Tesli

428124528335286188

Gadżet montowany na dachu wytwarza spiralę Tesli, która produkuje elektryczny klosz nad naszym autem. Chyba najlepszy sposób na złodzieja.

5. Wieżyczka strzelnicza

Tak to naprawdę jest realne. Możliwość zamontowania wieżyczki strzelniczej na dachu naszego samochodu zapewne pozytywnie wpłynęłaby na brnięcie przez korki. Nie wiem jednak co na to inni użytkownicy drogi.

6. Giętkie koła Michelin

Tweel from Michelin

Świetnie wyglądające opono-felgi, które nie wymagają powietrza, a dzięki swojej giętkości redukują wszystkie niedoskonałości drogi.

7. Miotacz ognia

Fajny gadżet, zwłaszcza dla zapalonych tuningowców, który wystrzeliwuje płomienie ognia z rury wydechowej naszego auta. Szok widzów gwarantowany - musimy tylko uważać, żeby kogoś nie przygrillować.

8. Felgi LED

Może wkrótce spinnery, czy aluminiowe, okazałe felgi przejdą do historii, bowiem te zaprezentowane na wideo wyglądają dużo lepiej. Użyto w nich technologii LED i umożliwiają one wyświetlanie obrazków na naszych kołach.

9. Zasłaniarka do tablic rejestracyjnych

Bullrun 2006: License Plate Test

Główna funkcja tego gadżetu? Kiedy naciśniemy przycisk tablice rejestracyjne naszego auta zostają zasłonięte. Już widzę tą lawinę listów "Kochany Mikołaju! Przynieś mi proszę zasłaniarkę do tablic..."

10. System równoległego parkowania

PPD (Parallel Parking Device) In action

Kilku studentów wymyśliło ciekawy gadżet. Podłącza się go pod tylny zderzak, a jego zadaniem jest uniesienie poprzez hydrauliczne połączenia tyłu auta i ustawienie go dokładnie tak jak chcemy - po podniesieniu możemy dowolnie manewrować tyłem.

Tak jak już nadmieniłem na początku lista jest subiektywna i wiem, że jeszcze wiele innych ciekawych gadżetów mogłoby tutaj się znaleźć, jednak moim głównym priorytetem było wybranie 10 spośród całej puli. Osobiście do gustu najbardziej przypadła mi owa zasłaniarka, bowiem przy ilości fotoradarów jakie mamy na drogach staje się ona bardzo użytecznym narzędziem. Podejrzewam również, że kobietom spodoba się bardzo gadżet numer 10. Może lepiej zamiast przypuszczać i sądzić, zaproszę Was do wzięcia udziału w ankiecie, gdzie możecie oddać głos na gadżet, jaki najbardziej przypadł Wam do gustu. Zachęcam również do komentowania owych cudów techniki.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)