"To mogłoby pomóc Rosji". Generał ostrzega przed dzieleniem się informacjami

"To mogłoby pomóc Rosji". Generał ostrzega przed dzieleniem się informacjami

Ten konwój dotarł już na miejsce, więc Mariusz Błaszczak postanowił upublicznić zdjęcie.
Ten konwój dotarł już na miejsce, więc Mariusz Błaszczak postanowił upublicznić zdjęcie.
Źródło zdjęć: © mat. pras.
Tomasz Budzik
01.03.2022 11:32, aktualizacja: 14.03.2023 13:08

W najbliższym czasie przez Polskę mogą przemieszczać się transporty z pomocą wojskową dla Ukrainy. Jeśli nie chcesz pomagać Rosji, nie publikuj ich zdjęć, ostrzega w rozmowie z Autokultem gen. Waldemar Skrzypczak.

Kolejne kraje deklarują przesłanie pomocy wojskowej Ukrainie. Część obiecanego naszym wschodnim sąsiadom sprzętu dotrze do nich drogą kołową - również przez Polskę. Widok ciężkiego sprzętu na drogach jest niecodzienny i na pewno wiele osób zechce go uwiecznić. Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że w ten sposób można Ukrainie zaszkodzić.

- Takie zdjęcia oczywiście można robić, ale pod żadnym pozorem nie wolno ich publikować, na przykład w mediach społecznościowych, do czasu zakończenia wojny na Ukrainie. To mogłoby pomóc Rosji – mówi Autokult.pl gen. Waldemar Skrzypczak.

  • Takie zdjęcia pokażą, jaki sprzęt idzie, którędy jest transportowany i czas, kiedy to nastąpiło. Rosjanie będą mieli wszystkie informacje. To może im ułatwić niszczenie tych transportów już na terenie Ukrainy. Takie działania zaszkodzą obronie Ukrainy – dodaje generał.

Właśnie po to, by zmniejszyć liczbę informacji w posiadaniu rosyjskich sił, Google zrezygnowało z publikowania w swoich mapach informacji na temat natężenia ruchu drogowego. Nie ulega jednak wątpliwości, że Rosja dysponuje sporymi możliwościami w dziedzinie pozyskiwania informacji w internecie – również z mediów społecznościowycyh.

Jeśli więc zobaczysz jadące pojazdy wojskowe, lepiej ich nie fotografuj. Jeśli zaś nie możesz się powstrzymać, nigdzie ich nie upubliczniaj. To, co może podnosić na duchu w Polsce, dla Ukrainy może okazać się groźne.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)