Tak wyglądają ceny na stacjach. Benzyna znów w górę, ale jedno z paliw zaczyna tanieć

Tak wyglądają ceny na stacjach. Benzyna znów w górę, ale jedno z paliw zaczyna tanieć

Niestety znów jest drożej
Niestety znów jest drożej
Źródło zdjęć: © fot. Maciej Skrzyński
Filip Buliński
01.06.2022 13:30, aktualizacja: 13.03.2023 17:05

Zgodnie z prognozami, cena benzyny kolejny tydzień z rzędu poszła w górę, przebijając już barierę 7,5 zł/litr. Drobne powody do zadowolenia mają za to tankujący LPG, ponieważ tu odnotowano kolejny spadek. Choć znów niewielki.

Jak wynika z raportu e-petrol dotyczącego średnich cen paliw w Polsce, kwota, jaką musimy płacić za benzynę, znów poszła w górę i stało się to zgodnie z oczekiwaniami. Średnio za bezołowiową 95 musimy płacić 7,55 zł/l, czyli o 12 gr/l więcej, niż w zeszłym tygodniu.

Podobnie ma się sytuacja z wysokooktanową 98. Choć już w zeszłym tygodniu prognozowano jej przebicie 8zł/l, stało się to dopiero teraz. Wspomniane paliwo kosztuje teraz 8,02 zł/l, czyli aż o 16 gr/l więcej niż tydzień temu. Nieco więcej kosztuje też olej napędowy. W stosunku do zeszłego tygodnia podrożał o 4 gr/l i kosztuje teraz średnio 7,13 zł/l.

Drobne powody do zadowolenia mają za to kierowcy aut z LPG. W tym tygodniu gaz zaliczył kolejny spadek, tym razem o 3 gr/l do poziomu 3,59 zł/l. To niewiele, ale spadkowy trend w ostatnim czasie się utrzymuje. I miejmy nadzieję, że dotknie też pozostałych paliw.

Należy wspomnieć, że mimo bardzo wysokich cen paliw, wciąż obowiązuje obniżona akcyza na nie. Niektórzy mieli obawy, że kończące się w lipcu obniżka sprawi, że ceny na dystrybutorach wystrzelą znów w górę. Tymczasem rzecznik rządu Piotr Müller potwierdził, że rząd planuje przedłużyć tarczę antyinflacyjną na kolejne miesiące. Oznacza to, że "tanie" paliwo jeszcze chwilę z nami zostanie.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)