Alfa Romeo S.Z./R.Z.

Model
Alfa Romeo S.Z./R.Z. Zobacz 4 zdjęcia

Alfa Romeo S.Z. oraz Alfa Romeo R.Z. to bliźniacze modele samochodów sportowych, których produkcja odbywała się pomiędzy 1989 i 1991 (w przypadku modelu S.Z.) oraz 1992 i 1994 rokiem (w przypadku modelu R.Z.) we Włoszech. Auta są efektem współpracy marek Alfa Romeo i Zagato.

Alfa Romeo S.Z./R.Z. – podstawowe różnice

Na pierwszy rzut oka Alfa Romeo R.Z. nie różniła się znacząco od modelu S.Z. – pod warunkiem, że jej dach nie był złożony. Alfa Romeo R.Z. była bowiem autem typu kabriolet, podczas gdy model SZ był typowym reprezentantem samochodów z rodziny coupé.

Poza tym Alfa Romeo R.Z. posiadała nowocześniejsze zderzaki i inne progi zamontowane w drzwiach, natomiast jej maska nie miała tak ostro zarysowanych krawędzi, jak w Alfie Romeo S.Z.

Wnętrze samochodów oznaczonych symbolami S.Z. i R.Z. od Alfy Romeo było prawie takie same – prawie, bo ten drugi model charakteryzowała inaczej zaprojektowana centralna konsola, przystosowana do potrzeb kabrioletu.

Produkcja Alfy Romeo S.Z. i R.Z. była raczej symboliczna. Alfa Romeo S.Z. została bowiem wyprodukowana w liczbie 1036 egzemplarzy. Dla porównania – powstało jeszcze mniej, bo tylko 278 sztuk, Alfy Romeo R.Z., choć włoska firma planowała wypuszczenie na rynek 350 egzemplarzy tego samochodu.

3.68
Ocena na postawie 14 opinii
Oceń produkt Dodałeś już ocenę

Szybkie fakty
MarkaAlfa Romeo
TypSamochód osobowy
SegmentG

Generacje Alfa Romeo S.Z./R.Z.

Inne modele Alfa Romeo

G - Inne modele

Alfa Romeo S.Z./R.Z.: newsy, testy i recenzje

Powiązane Tematy

Popularne tematy

Zobacz wszystkie