Renault Symbol

Model
Renault Symbol Zobacz 5 zdjęć

Renault Symbol to samochód osobowy produkowany od 2001 roku. Auto występuje także pod nazwą Renault Thalia lub Nissan Platina.

Renault Symbol - informacje ogólne

Renault Symbol został zaprezentowany w 1999 roku. Była to wersja sedan modelu Clio. Największą popularnością auto cieszyło się w Europie Środkowej i Wschodniej oraz Ameryce Łacińskiej. Aktualnie powstaje trzecia generacja pojazdu.

Na przestrzeni lat model przeszedł kilka faceliftingów i modernizacji. Zmieniono m.in linię nadwozia, która została delikatnie zaokrąglona, ulepszono wnętrze i wyposażenie oraz zamontowano nowe silniki.

Pierwsze generacje Symbola mimo, że oferowały dobry stosunek jakości do ceny to były dość ostro krytykowane. Znaczna część kierowców narzekała na wygląd samochodu. Uważano nawet, że jest to jedno z najbrzydszych aut w historii motoryzacji.

Renault Symbol - dane techniczne

Francuscy projektanci Renault Symbol zadbali o ekonomiczność auta. Pod maską montowane są małe motory o pojemnościach od 0.9 to 1.5 l. Samochód powstaje z 5-biegową, manualną skrzynią biegów lub 4-, 5- i 6-biegową, automatyczną.

Symbol posiada komfortowe zawieszenie, które bardzo dobrze pochłania nierówności. Niestety przekłada się to na słabsze właściwości jezdne. Przy większych prędkościach auto może gorzej się prowadzić.

Ograniczony budżet Renault można dostrzec wchodząc do środka. Kabina jest pełna plastikowych, niskiej jakości elementów. Fotel kierowcy pozbawiono regulacji wysokości. Najtańsze wersje nie posiadają nawet obrotomierza, wspomagania kierownicy lub ABS. Niestety w kabinie nie znajdziemy zbyt dużo miejsca. Auto jest dość ciasne i wąskie, więc podróże w 4-osobowym gronie to maksimum. Małe wnętrze rekompensuje kierowcom duży, ponad 500-litrowy bagażnik przypominający, że mimo niezbyt dużych rozmiarów jest to samochód rodzinny.

Renault Symbol to przyjazne dla portfela auto o niezbyt dużej awaryjności. Najbardziej narażone na uszkodzenia są czujniki położenia przepustnicy, sworznie wahaczy oraz cewki zapłonowe. Część użytkowników narzeka także na pękające sprężyny tylnego zawieszenia.

Renault Symbol - spalanie

Spalanie Renault Symbol prezentuje się całkiem dobrze. Samochód w przypadku motorów benzynowych spali około 7 l/100 km, w cyklu mieszanym. Turbodiesle mogą pochwalić się jeszcze większą oszczędnością spalając około 5 l/100 km.

4.84
Ocena na postawie 23 opinii
Oceń produkt Dodałeś już ocenę

Szybkie fakty
MarkaRenault
TypSamochód osobowy

Generacje Renault Symbol

Inne modele Renault

Renault Symbol: newsy, testy i recenzje

Jeździłem nową Toyotą Suprą. Spełnia wszystkie oczekiwania, ale prawdziwy potencjał odkryją tunerzy

Powiązane Tematy

Popularne tematy

Zobacz wszystkie